Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Melyikkel olcsóbb a rezsi és...

Melyikkel olcsóbb a rezsi és mennyivel? Meleg vagy forró vízet engedsz a csapból vagy pedig vízforralóval / elektromos tűzhelyen melegíted fel a vizet ? Legyen például 1 liter víz esetén

Figyelt kérdés

2020. jún. 7. 17:48
A kérdező szavazást indított:
a víz felmelegítése gazdaságosabb
a meleg víz engedése gazdaságosabb
7 szavazat
 1/3 anonim válasza:
100%
Nyílván a csapból engedés.
2020. jún. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha bojler melegíti a vizet, az is használ áramot.

Ahol most lakom, annyira lassan indul el a melegvíz, hogy legalább 10 litert el kell folyatnom, mire végre langyosodik. Borzasztóan idegesítő. Lassan leszokom a kézmosásról, mert nincs türelmem kivárni..:( Most már wc használat előtt megnyitom a vizet, hogy mire végzek, ne jéghidegben kelljen mosakodnom. Komolyan, gondoltam rá, hogy melegítek időnként egy fazékkal, mert az legalább egy darabig tartja a meleget...

2020. jún. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem a víz felmelegítése elektromosan. Annak a hatásfoka szinte 100%, míg a távhőé jelentősen alacsonyabb. A bojlertöl is csöveken át jön ide, melynek egy részében még hideg víz van, ahogy a második is írta. (fizikus vagyok)
2020. jún. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!