Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek mennyiből tud az...

Szerintetek mennyiből tud az az ember kijönni egy hónapban aki egyedül lakik?

Figyelt kérdés
Az illetőnek saját hitelmentes 2 szobás kertes háza van. Nyilván mindenkinek más az igénye, de szerintetek mennyi lenne az a minimum?
2020. jún. 13. 09:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

Valoban nem csak ennyi, de nekem benne volt a munkaba jaras, a haveri sorozes, a random pizza, meg a tobbi hetkoznapi dolog is.

Amit nem szamoltam bele a 100 ezerbe az a felujjitas, elektronikai cuccok, szezonalis ruhak, dolgok amiket par evente veszel meg hasonlok.

2020. jún. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
94%

Épp ez az, hogy az átlagba ezeket is bele kell számolni. Nekem volt olyan peches időszakom, amikor sorban romlott el minden. Elfüstölt a mosógép, meghibásodott a kombi kazán, bedöglött a laptop és a bejárati ajtón befolyt az esővíz, meg kellett javíttatni.. Sitty-sutty elment egy havi fizum. Aztán kihúzták több fogam, pótlásra már nem maradt pénzem. Volt, amikor meg tudtam fizetni a magánorvosokat, már nem tudnám, de nem vagyok már fiatal, úgyhogy gyógyszerekre is sok pénz megy el. Azt már nem is említem, hogy volt egy krónikusan beteg cicám, nem tudnám (és nem is akarom) összeszámolni, életének csekély 7 évében mennyi pénzt költöttem rá a rendszeres orvosi kezelésekkel és gyógytápokkal. Persze, ha ő nem lett volna, elköltöttem volna másra. Mondjuk, talán most nem egy 12 éves, gyenge laptopról írnék, közben a képcsöves tv-t bámulva és a 20 éves hifin hallgatnám a zenét, a 30 éves mikróban melegítve a szintén annyi idős hűtőből kivett kaját...

Voltak egyébként autóim, amik persze nyelték a pénzt, most már egy buszjegy is 350 forint. És akkor a ruházkodást még meg sem említettem, szórakozás meg szóba sem jön már, azt sem tudom, mikor voltam utoljára moziban, étteremben.

Szóval, ezek fényében átlag havi 100 ezer forintból megélni számomra egyenlő a lehetetlennel.

2020. jún. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!