Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy 100nm szigetelt tégla...

Egy 100nm szigetelt tégla építésű családi háznak kb mennyi a rezsije?

Figyelt kérdés

Fűtés vegyes tüzelésű kazánnal, radiátorokkal idővel klimára tervezzük cserélni. A wc lehuzasa kúti vízről megy.

Bojler elektromos "okos" bojler.

Mosogatógép is van az is kutrol megy. Világítás mindenhol LED, spot. Gáz nincs semmi sem megy arról. Tűzhely elektromos indukció, sütő szint úgy tiszta elektromos.

Mosógép és a hűtő is A++ .

Tv-t nem említem mert max este megy egy fél órát...

Napelem egyenlőre még nincs.

Perpill 2-en lakunk a párommal.

Jovohonapban fogunk beköltözni és kíváncsi vagyok mire számíthatunk :)



2020. szept. 15. 09:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%

Ugye ezt csak tippelni lehet, hiszen semmi közelebbi infónk nincsen a szigetelés és a nyílászárók hatékonyságáról.

Villany: kb. 5-10ezer Ft/hó

Fűtés: kb. 250-350 000 Ft/év.

2020. szept. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

20 ezer fűtés

5 ezer villany

4 ezer víz

2020. szept. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen mi is hasonlóan számoltunk köszönöm!

Szigetelés ilyen zöld színű volt kőzetgyapot.

Nyilaszarok internormtól, bejárati ajtó az nívó ajtótól van.

Szerintem kitűnő minőségű.

2020. szept. 15. 12:04
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Hátez azért elég sok tényezős dolog. Fűtésnél alapvetően nem a négyzetméter számít, hanem a légköbméter. Szigetelés (falak, aljzat, födém) minősége, nyílászárók minősége sokat befolyásol. Aztán az sem mindegy, hogy egész nap otthon vagytok, és 25 fokot szeretnétek, vagy csak esténként pár órát kell fűteni és megelégszetek 22 fokkal.


Villanyszámlánál is: mosógép napi szinten megy, vagy heti kétszer, mosogatógép napi többször vagy max egyszer. Főzni naponta szoktatok, vagy szinte soha. Ha kútról használod a vizet, akkor gondolom szivattyú is van, annak mennyi a fogyasztása. Milyen gépeket, eszközöket használsz még, ami árammal megy? Ezek azért elég erőteljesen befolyásolják a villanyszámlát.

2020. szept. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Huhh nem gondoltam volna hogy ennyi kérdés befolyásolja a választ :D holnap megírom most nagyon fáradt vagyok, köszönöm hogy foglalkoztok a kérdésemmel :)
2020. szept. 15. 17:38
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A kettes valami komfort nélküli lyukban lakhat, onnan vette ezeket a számokat.
2020. szept. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
A kútról a víz feketén van bekötve?
2020. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Miss Endzsi ***** válasza:
Mi csak áramért fizetünk és fáért kb 100 nm-en. Az áram igy, hogy most sokat vagyunk itthon 16 ezer, egyébként 13, de nekünk van egy erős számitógépünk, két fagyasztónk, ami nem A++. Nem mosok minden nap, azt is inkább éjszakai árammal, visazont sokat ég a villany, sok helyen egyszerre. A fa egy évre 80 max 100 ezer.
2020. okt. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Miss Endzsi ***** válasza:
A bojler is csak éjszakai áramon van, mert buta a mi bojlerünk. :D
2020. okt. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Nem mosok minden nap, azt is inkább éjszakai árammal"



Éjszakaival?

...és azt hogy csinálod??

2020. okt. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!