Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy lehet kiszámolni hogy...

Hogy lehet kiszámolni hogy mennyibe kerülne gázzal kifűteni egy lakást, ha azt tudom hogy mennyi villamos energia kell hozzá?

Figyelt kérdés

Tehát azt az adatot ismerem, hogy egy házat x kwh elektromos energiával lehet kifűteni.

Hogy tudnám kiszámolni, hogy mennyi gáz kellene ugyanehhez?


(Azt hiszem annál eleve m3-t adnak meg ami nem tudom mennyi energia pontosan, nem ismerem annyira a gáz működését, sose volt dolgom vele. Azt se tudom a gázkazánok és gázfűtések milyen hatékonysággal működnek általában, stb.)


2020. szept. 15. 13:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
53%

"Mi pont fordítva tapasztaljuk, villannyal nagyon jó meleget csinálunk a házban, és nem olyan drága szerintünk"


Egy átlagos 100 m2-es családi házban -szigeteléstől függően- kb. 20-30ezer Ft/hó ha hagyományos gázkazánnal fűtesz.

Ez évi 250-350ezer Ft.

Villannyal durván a háromszorosa lenne, azaz háromnegyed millió- és egymillió környékén lenne.


Ha ez neked "nem olyan drága", akkor hajrá?

2020. szept. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Továbbra is furcsa nekem, hogy a gázfűtés 100% hatékonysággal működne.


Mi jelenleg villanyfűtésre nem költünk el évi 200-300e forintot, inkább kb. ennek a felét, igaz az említettnél kisebb is a ház, de rossz állapotban is van a szigetelés.

Akkor ezek szerint nem olyan olcsó a gáz... Nagyon soknak tűnik ez az évi 300e...

2020. szept. 17. 14:04
 13/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem kötekedésből, de ha egy rossz állapotú szigeteletlen családi háznak az éves villanyszámlája valóban 100-150ezer Ft lenne villanyfűtéssel együtt,

akkor senki sem áldozna be súlyos milliókat a gázfűtés kiépítésére.

2020. szept. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#13

Nálunk pl. fel se merült, hogy bekötögessük a gázt. :)

Amúgy nem írtam, hogy az éves villanyszámlánk ennyi. Az ennyi, amit a fűtésre költünk.

2020. szept. 18. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!