Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mivel olcsóbb fűteni,gázzal...

Mivel olcsóbb fűteni,gázzal vagy fával?

Figyelt kérdés

Ti hogy gondoljátok?

Számolta már valaki ,valahogyan?



#Gáz,fa,fűtés,tél
2020. okt. 7. 07:28
A kérdező szavazást indított:
Gázzal olcsóbb
Fával olcsóbb
20 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Gázzal, mivel a fa nagyon drága lett.

Persze vannak olyan rendszerek, amik fel tudjam venni a gázzal a versenyt, de azok megint drágák.

2020. okt. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk vegyesen van használva. Alapvetően a gáz megy, ami kényelmes nem kell vele foglalkozni. Ha pedig van időm/kedvem akkor begyújtok. Ha fával fűtök, annak az az előnye, hogy valóban kellemes meleg van a házban. Gázzal csak 20-21 fokos temperálás megy hogy ne fagyjunk meg. Persze lehetne feljebb tekerni a gáznál is a termosztátot, csak akkor a gatyánk rámegy.

Egy újabb, jobban szigetelt házban el tudom képzelni, hogy megéri csak gázzal fűteni. A miénk régi szigeteletlen, 100m2-es ház. Évente 1000-1200 m3 gáz és 4-5 m3 fa fogy.

2020. okt. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Mivel fa szoba johet, igy gondolom csaladi haz.

Egy jo kozponti futes elegge hatekony, cserebe kinlodsz a faval.

A gaz csak 2 gombnyomas, de lehet dragabb.

2020. okt. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%

Gáz.

Szüleimnél van mindkettőre lehetőség, fával már csak nagyon ritkán fűtenek, aranyáron lehet fát venni.

2020. okt. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Régebben egyértelműen a fa volt. Már a gáz olcsóbb. És nyilván kevesebb munkával jár, nem koszol stb.

Az ismerőseim közül csak az fűt fával, akinek nincs más lehetősége vagy ingyen hozzajut a fahoz.

2020. okt. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Én fával plusz klímával fűtök egy 90m2-es házat. Múlt télen elég volt 5 eredei köbméter fa és olyan havi 10-15 ezer forint villany havonta. Nulla fok felett nagyon be sem kell gyújtanom. Gázzal én úgy vagyok, hogy amikor vettem a házat, akkor volt kombi gázkazán, is a vegyestüzelésű mellett, de napi szinten 30 kömbétert benyelt, és nem volt meleg. Igaz akkor még régi ablakok, és szigetelés sem volt. Meg van mikor a gáznak rettentő vacak a minősége, és ezt a főzésnél is észre lehet venni.
2020. okt. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%
A vásárolt fa nagyon drága. Én hulladékfával fűtök. Ha a ráfordított időmet is számolnám akkor nagyon sokkal drágább, mint a gáz
2020. okt. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Mi idén visszaálltunk a teljes gázra, mert fával fűteni nagyjából 2x annyiba kerül.

Jó, mondjuk mi akáccal fűtöttünk és hivatalosan vettük. A költségekbe a fa felvágását és bepakolását is beleszámoltam, mert nekünk ez ennyiben van.

2020. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

Méltatlanul elfeledett vagy nem engedélyezett a cserépkályhába épített gáz.

Egész évre fizetek 60 ezer ft-ot a gázért úgy, hogy a boyler, a fűtés és a főzés is gázról megy.

2020. okt. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%
9-es vagyok: lemaradt, hogy cserépkályhába épített gáz, Héra.
2020. okt. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!