Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gyanúsan alacsony lett a...

Gyanúsan alacsony lett a villanyszámla mi lehet a gond? Digitális óra

Figyelt kérdés

Rossz lehet az óra? Le van plombázva és nézem megy,működik de valami 700 Ft fogyasztás volt ami lehetetlen ...

Előtte meg diktalas szerint 6-7 ezer volt a fogyasztás.Már direkt massal is megnézettem, nem e rosszul olvasom le,de nem ez a gond

Mióta új digitális órát tettek fel azóta van így, előtte hagyományos volt. Nem szeretnék gondot vagy utólag ra fizetni


2020. okt. 20. 20:58
 1/6 anonim válasza:
Szerintem a legjobb ha a szolgáltatóval beszélsz telefonon ha lehet. Az sem kizárt h a régi volt rossz.
2020. okt. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szolgáltatót nem tudtam elérni mert mindenféle kódokat kér....meg sorszámokat.

Az a baj, a 700 Ft lehetetlen összeg mert bár keveset vagyok otthon de van hűtő, mikró, mosógép, laptop amik működnek plusz ugye az izzók.

Túl jól hangzik,hogy igaz legyen.

2020. okt. 21. 05:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Ki jelenti le a mérőóraállást? Te? Mert ezek szerint havi elszámolásban fizetsz. A digitális mérőórák 0-ról indulnak. Azt nézd meg, hogy most hány kW-on áll, és azt, hogy Te hány kW-ot jelentettél le (ez rajta van a számlán). Esetleg nem jelentettél-e tévesen kevesebbet, mint amennyi a fogyasztás. A digitális óra egész értéket mutat csak, nincs tizedes, mint az analógnál! Mikor cserélték az órádat? Hó elején, közepén? Lehetséges, hogy az előző óraállást, annak záróértékét nem számolták el, nem számolták még el! 700 Ft egyébként hozzávetőlegesen 12kW fogyasztásnak felel meg.

Írd most fel a mérőóra állását majd 10-15 nap múlva ismét, ha kb. reális fogyasztást mutat, akkor ezzel ne foglalkozz, ha ismét csak pár kW-ot, akkor jelentsd a szolgáltatónak. Milyen számokat kérnek? Partnerszámot... azt meg miért nem tudod? Rajta van a számládon!

2020. okt. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy az éves leolvasó általi leolvasás túl közel volt az utolsó diktálás időpontjához?

Nálunk mindig októberben szokott lenni az leolvasó általi leolvasás, úgy hogy közben minden hónapban én küldöm az általam leolvasottat. Októberre nincs is lehetőségem elküldni az általam leolvasottat, és most én is kisebb összegről kaptam számlát, mert a leolvasó általi leolvasás hamarabb volt mint ahogy diktálni szoktam és nem telt el egy hónap.

Ezt nézd meg ezen a 700.-Ft-os számlán.

(Bár nem tudom, hogy mit jelent ez a digitális, lehet, hogy ahhoz már nem is jár ki évente sem leolvasó.De én csak erre tudtam gondolni.)

2020. okt. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Muszáj leszek beszélni a szolgáltatóval

Azóta mindösszesen 4kw -al több

Nemtudom ez sok e vagy kevés

De szerintem kevés

Mosogep ment meg hűtő és ugye ègő.

2020. okt. 21. 09:48
 6/6 anonim válasza:
Üdv. Sikerült megtudni, hogy mért volt olyan kevés a villanyszámla? Nekem is pár hónapja csak ilyen 300-400 ft számla jön és 60+ kwh fogyasztásom van. Köszönöm!
dec. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!