Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázkazánnal fűtök (tegnap...

Gázkazánnal fűtök (tegnap óta). A visszatérő vezetékem is nagyon meleg....egyébként rendesen fűti a radiátorokat a víz. Vegyek le a fűtővíz hőfokából (most 60 fokra van állítva)...vagy mit csökkentsek?

Figyelt kérdés
Mindössze 4 radiátort fűt egy 24 kW -os kazán (használati melegvízet nem fűt, azt villanybojler biztosítja (egyelőre még)
2020. nov. 14. 19:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem kell levenni,jó az.Jó a lakás hőmegtartása,a radiátorok alja is melegebb.
2020. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A fűtési rendszer részleteit nem ismerve csak azt lehet erre véleményként írni, hogy a radiátorok a szükségesnél kevesebb hőt adnak le a környezetbe.
2020. nov. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2/2...Valszeg adnak le annyit, amennyit kell leadniuk, mert nagyon melegek. A ház hőszigetelése nem a legjobb, de talán nem is nagyon rossz. Szerintem azért viszi vissza a víz a meleget, mert felesleg van belőle.
2020. nov. 14. 20:19
 4/15 mindentudó99 ***** válasza:
Akkor vedd le 50 re. Ha kondenzációs akkor az lenne a jó ha visszatérő hidegebb lenne
2020. nov. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Tehát ha jól értelmezem, van egy tökéletesen üzemelő rendszered, és ez a gond? A viszatérő biztos, hogy hidegebb valamivel, csak ezt tapintással nem igazán lehet érzékelni.
2020. nov. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi!! #5 - től kérdezem: Úgy érted, hogyha a viszatérő hidegebb valamivel, mint az előremenő, akkor semmi teendő? Mert hidegebb, ezt kézzel is érzékelem, de azért még elég meleg az is. De a hőmérséklet-külömbség érzékelhető.
2020. nov. 16. 20:03
 7/15 anonim ***** válasza:
Akkor tökéletes. A visszatérő (ami már a radiátorokból jön vissza a kazánba), természetes, hogy hidegebb, mert már át volt forgatva az egész rendszerben, leadja a hőt a radiátoron keresztül. A kazán pedig újrafűti. Egyébként a 24 kilowattos kazán valóban túlságosan bika 4 radiátorhoz. 60 fokon megy állandóan? Vagy van valami termosztát? Hogyan szabályozod? Az állandó 60 fok az hőséget fog eredményezni a szobákban, a meleg fenntartására bőven elég a 40-50 fokos víz is.
2020. nov. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A 4 radiátorból 3 termoszelepes, a 4. helyiségében pedig van az a termosztát (rádióhullámú), ami szabályozza a kazán működését. Ezek a kazánok (Saunier Duval Condens 24) már lángmodulációsak, vagyis elvileg a visszatérő vízhőfokhoz is igazítja a gáz mennyiségét (láng nagyságát, erősségét). Én ezt a kazánt csak fűtésre használom, használati melegvízre egyelőre még megfelel a villanybojler...később majd lehet, hogy azt is a gázkazánról veszem. Most viszont még nekem a 24 kW az rengeteg, azért is javasolta és tervezte a gázterv készítője a 24 kW -ost, amert ugye a használati melegvízhez is kel energia (bár, valójában engem meg se kérdezett, csak mondta, hogy nekem 24 kW - os kell). A kezelési útmutató alapján lehet állítani a kazán teljesítményét is, és a fűtő víz hőmérsékletét is (bár, szerintem, ez a 2 lehet, hogy 1 és ugyanaz...merthogy a láng által leadott teljesítmény határozza meg a víz hőmérsékletét. Lehet, hogy majd leveszem 50 fokra a vizet //most 60-ra van állítva//- vagy a kazán energialeadásán állítok (ha jól emlékszem, 5 vagy 6 fokozat van).
2020. nov. 16. 21:21
 9/15 A kérdező kommentje:
A radiátoraim 60 centi magasak, van 2 db 180 hosszú, egy 120-as és egy 90-es
2020. nov. 16. 21:27
 10/15 anonim ***** válasza:
Neked kondenzációs gázkazánod van. Ez azt jelenti, hogy a kazán képes az égéstermékből a gőzt nem kiereszteni a kéményen, hanem a hőtartalmát a fűtésre felhasználni. Ez akkor valósul meg, ha a kazánban a füstgázok 45-50 fokra lehűlnek. Tehát 50 foknál magasabb előremenő hőfokot semmiképpen nem lenne szabad állítani rajta. Különben a gőz nem kondenzál az égéstermékből. De vannak kicsi, és/vagy jól szigetelt házak, ahol 40-45 fokos előremenővel is klasszul megy a fűtés. Minél alacsonyabb az előremenő hőfok, annál jobb a kondenzációs kazán hatásfoka. És annál gazdaságosabb a fűtés. Most, míg nem fagy, én levinném 40-45 fokra például az előremenőt. Ha a kazán felfűti a házat és kikapcsol, akkor elég meleg ez az előremenő is. Majd ráérsz magasabbra venni, ha jóval hidegebb lesz, és azt tapasztalod, hogy már nem áll le a kazán, egész nap megy a lemodulált üzemmel.
2020. nov. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!