Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fabrikettet honnan volna...

Fabrikettet honnan volna érdemes rendelni, vásárolni?

Figyelt kérdés
Ti próbáltátok már a fabrikettet lemezkandallóban elfűteni? Nem tudom jó ötlet-e ilyet vásárolni. Raklap mennyiségben adják, 960 kg brikett. Az ára 70-80 Ft / kg között szokott lenni. Kevés tüzifánk maradt sajnos erre a télre, ezért gondoltam, hogy fabrikettel pótolnám ki az előreláthatólag hiányzó mennyiséget. Mert a nyers tüzifa már nem szárad ki, hasogatni vagy fűrészelni sem jó, amikor már szakad a hó.

2020. nov. 28. 01:39
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Maradjuk annyiban, hogy az ilyen biomassza brikettek egyáltalán nem érik meg, főleg anyagilag.

A hatásfoka talán még rosszabb is mint a sima kemény tűzifának.

Próbáltam anno mindenfélét a kandalóban, szotyihéj brikett, szalmabrikett, fabrikett, vicc kategóriának mondanám mindegyiket.

Eleve olcsóbbnak kéne lennie mint a sima fának, hisz hulladék/melléktermékről beszélünk. Ennek ellenére 3x olyan drága mint a tűzifa.

Ez inkább csak ilyen marketing a tehetős rétegnek akik ünnepek alatt néhányszor begyújtanak az 1 milliós kandallóban, és elmondhatják hogy milyen "zöldek és környezetkímélők".

Számold ki hogy 1 mázsa ebből a brikettből 8 ezer, ugyanennyiért veszel 2,5-3 mázsa erdei keményfát ami tovább fog tartani hisz tömör a szerkezete, nem préselt fűrészpor.

Viszont ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor hajrá.

2020. nov. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Nem csak raklappal lehet kapni, vannak kisebb csomagolások is, pl. az obi-ban láttam 10 db/csomagot is. Szóval szerintem vegyél ilyeneket és próbáld ki először.
2020. nov. 28. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8%

Szia!

Hogy hol tudod beszerezni olcsóbban azt nem tudom, de annyit írnék a fabrikett védelmében, hogy évekig tömegkályhával fűtöttem. Abba a száraz keményfa a legjobb. Volt egy tél amikor úgy jártam mint te, akkor próbáltam a brikettet.

Itt 3 -féle van. RUF,WOOD O2 és egy hengeres amibe nincs felirat préselve.Ezek a leírás alapján keményfából készültek. Az első kettő 10kg,az utolsó 20as kiszerelésben. Nekem a wood o2 jött be leginkább, nehezebben gyullad be de hosszabban ég a többinél.

Én vegyesen használtam fával. Önmagában ha egy 10kgos csomagot belepakoltam, az nagyon durva hőt termelt, aggasztott, hogy az nem fog e ártani a kályhának. Szóval azt úgy többet nem próbáltam.

Nem vettem meg előre nagy mennyiséget, mert fogalmam sem volt, hogy befóliázva egy raklap mennyiség hogyan viselkedne a garázsban. Mennyire lenne párás és hatna rosszul a brikettre.

Szóval inkább 10 zsákonként vettem és hoztam haza.

Igaz nekem a munkahelyem mellett árulják.

Aki írta, hogy hulladék és mégis milyen drágán árulják...igazad van, manapság az ilyesmivel lehet a legjobban keresni

Hacsak megnézed, hogy régen pl a magvak(pl mandula,mogyoró, gesztenye) sajtolása után a megmaradt "hulladékot " állati takarmányozásra használták, most meg a reform táplálkozás egyik legdrágább alapanyaga a mandulaliszt, de ugyanez elmondható az autógumikból készült burkolatokra is. Eddig veszélyeshulladék volt, most meg vetekszik a legdrágább burkolatok árával.Nyilván ennek is vannak okai...

Mindenesetre próbálj ki többféle brikettet és lemezkandallóban csak azzal ne fűts, mert hamar szétégeti.

2020. nov. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Az első hülyeséget ír,igenis jobb a tüzelőértéke a fánál mivel tökszáraz.Másrészről kényelmesebb is ,kevesebb vele a baj...Az lenne a legjobb ha ki lenne próbálva kis mennyiségben először.Eleve olyan embertől ne fogadj el tanácsot aki a tüzifát mázsára számolja,épeszű ember nem vesz súlyra tüzifát.
2020. nov. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

Brikettnél a nyomás mértéke nagyon nem mindegy, amivel összepréselik. Minél nagyobb, annál inkább kinyomják a fából a vizet és a faforgács közül a levegőt. Minél több kijön, annál több faanyag lesz ugyanazon térrészbe koncentrálva. A jó brikett tömörsége (és fűtőértéke) vetekszik a keményfáéval, de ugyanez a helyzet majdnem bármilyen törek brikett esetén. Olajos maghéjaknál még nagyobb az elvileg elérhető fűtőérték, de azok hajlamosak kormolni az olajtartalom miatt.

Nyilván, nagyobb nyomóerőhöz masszivabb gép kell, ez drágitja a brikettet.

Szóval ha kézzel el tudd morzsolni, az gyengébb minőségre, ha kalapáccsal is alig lehet szétverni, az jobb minőségre utal.

És amit irtak már, vegyesen rakd fával, több fával, mert a brikettnek más a szerkezete, mint a fának, a brikett nem faszenesedik, mert nincs rá ideje, annyira gyorsan adja le a tárolt hőt, igy átlagosan magasabb hőmérsékletet is csinál. Cserébe nam marad parázs, zsarátnok utána, csak egy kupac gyorsan kihűlő hamu.

2020. nov. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

4-es csak jött kötözködni ahogy látom, de fogalma sincsen mi az a fabrikett. Klasszikus tudatlan megmondóember példája.

Az 1-es pedig jól írja, drága is és a hatásfoka sem a legjobb.

Ha annyira jó cucc lenne ez a brikett akkor mindenki azzal fűtene.

2020. nov. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18%
Megint egy nagyeszű..."4-es csak jött kötözködni ahogy látom, de fogalma sincsen mi az a fabrikett"az udvaromom több erdei köbméter akácfa van,de van fabrikettem,tőzegbrikettem és pelletkályhám is vann nagyeszűkém..azért nem használják az emberek a fabrikettet mert magában drága, vegyesen tüzelve jobb mint a sima fával.ezzel a téma részemről lezárva ,suttyókra nem pazarolom az időmet...
2020. nov. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!