Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha bent van a lakásban a 3...

Ha bent van a lakásban a 3 fázisú vezérelt áram, éjszakai villanyfűtés miatt, akkor milyen költséggel jár ugyanezt megkapni nappalra is, az éjszakai meghagyása mellett?

Figyelt kérdés

Ami jelenleg van:

- Nappali áram: 1 fázis 230V 25 Amper, új, digitális mérővel

- Vezérelt éjszakai áram: 3 fázis 3x16 Amper, új, digit mérővel


Amit szeretnék:

- Nappali áram: 3 fázis 3x16A

- Vezérelt áram éjszakára: 3 fázis 3x16A


Nem tudom, könnyít-e a dolgon, de az új felállásban, éjszaka nincs szükségem 2 x 3 x 16 Amperre, mert éjjel a nagy teljesítményű nappali fogyasztó nincs használva.


2020. dec. 28. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:

32A "jár" alapból ingyenesen.

Ezen felül minden "A" valami 4-5000 +új merohely kialakitása.

2020. dec. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor 23A ér kell fizetned 3600+áfa/amperek. Ez úgy 105000+ a regisztrált szereló, aki az órahelyet kialakítja.
2020. dec. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

De igazán nem értem. Először kell a nappali 3x16A és éjszakára is. Alatta pedig azt írod, hogy nem kell a vezérelt 3x16A.

Most kell vagy nem?

2020. dec. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3: Éjszakaira kell 3 x 16 Amper, mert tárolós villanykályha megy róla. Nappalira is kell 3 x 16 Amper, mert kell ipari gépekhez.


Viszont éjszaka nem mennek a nappal használt ipari gépek, így összességében nem folyamatosan 2 x 3 x 16 Ampert kell bírnia a becsatlakozó vezetéknek.


Mondjuk ez a szolgáltatót abszolút nem fogja érdekelni, szóval teljesen lényegtelen információ, felejtsd el... :)

2020. dec. 28. 23:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Így van. És éjszakaira amúgy is csak fixen lehet csatlakozni(tárolós kályha) Ipari gépeket nem használhatsz róla. Megvannak az előírásai és büntetnek érte.
2020. dec. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Ott vagy tévedésben, hogy a vezéreltet éjszakainak hiszed.

Nem! A vezéreltet éjjel-nappal akkor kapcsolják be, amikor az összhálózatnak a legalacsonyabb a terheltsége, akár napközben is.


De erről te nem tudsz üzemeltetni a bojleren, vagy a hőtárolós kályhán kívül mást, mert lekapcsolják-felkapcsolják, ez meg ugye egy tűzhely, hűtő, vagy porszívózás esetén nem megoldható.

2021. jan. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6: Egyáltalán nem vagyok tévedésben. Köztudott volt, amit leírtál, feleslegesen írtál.
2021. jan. 8. 21:09
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

És azt honnan kellett volna kiszopni, hogy te is tudod, amikor sorozatosan "éjszakaiként" emlegeted?

Nyilván nem lehet nappal dolgozni és munkagépeket üzemeltetni egy olyan szolgáltatással, amit lehet, hogy órákig vagy fél napig be sem kapcsolnak.

Ha meg tudtad, akkor nem én válaszoltam feleslegesen, hanem a kérdésed volt az.

2021. jan. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
#8 Azt hiszem a kérdező a költségeket nem ismerte, nem pedig a fogalmakat, így nem volt felesleges a kérdése, amit 2. meg is válaszolt. Ami az után jött az volt fölösleges:)
2021. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!