Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 14000Ft havonta a villanyszáml...

14000Ft havonta a villanyszámlám. Ez átlagosan soknak számít?

Figyelt kérdés
Saját házban élek.
2021. jan. 8. 10:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
64%
Utsó, a kedvencem az, amilor valaki kajaötletet kérdez, a válaszok meg le vannak pontozva.
2021. jan. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
64%

#21

Nekem magasan az a kedvencem, amikor valaki a napokban megkérdezte, hogy kinek milyen ételtől megy a hasa? Erre jött a Lepontozóbarom és úgy gondolta, hogy NEKI (és a közösségnek) "nem hasznos", hogy Gipsz Jakabnak a hordós káposztától, a másiknak meg esetleg a máktól.:D

Tényleg egyre betegebb a világ...

2021. jan. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
65%

Nekem 2540 forint havonta a 2019-es fogyasztásom alapján (január végén, február elején van az éves leolvasás, általában K06, ha ez mond valamit).

Most ránéztem és elvileg a 2020-as alapján is jól állok. A legutóbbi számlán dec 8-as becslés van, egy hónap telt el és nem kevesebb áll a villanyórán, mint a dec 8-as becslés + az egy hóra becsült fogyasztás.


Laptop (ami állandóan megy, amikor otthon vagyok, mert home office vagy tanulás vagy akár csak zene a háttérben), páréves NEM no frost-os kombinált hűtő, LED lámpák, mosógép, villanysütő. Nyáron orrba-szájba klímázás, mert 25 fok felett már melegem van és betondzsungel közepén van a lakás. Ráadásul körbe is vagyok fűtve, mert az emberek akkor se képesek zárvatartani az ablakukat a 35 fokban, amikor nincsenek otthon.

2021. jan. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
42%
Nekem 1300 Ft/hó, egyedülállóként, panelben. Laptop, hifi, A++ mosógép, hűtő, led lámpák kb ennyi. Tévém nincs, mindent laptopon nézek.
2021. jan. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Miss Endzsi ***** válasza:
81%
Nekünk 15, ketten lakunk. Egy régi fagyasztó, egy vízkőtlenítésre váró bojler, egy erős számítógép- ez megeszik 3-4 ezret egy hónapban, heti 3 mosás, keringetőszivattyú, kútszivattyú, laptop, régi kisméretű hűtő, napi 8 órát megy egy lámpa, 1-2 naponta felporszívózok-ez 10 perc/alkalom, páraelszívó- heti 3 alkalommal használva.
2021. jan. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
54%

Nekem az a fura, hogy pár napja ugyanezt a kérdést tettem és nekem azt írták, hogy egy egyedül álló ffi , aki hetente max 2 főz a villanytűzhelyen , tök reális a nyári (agyonventillátorozott időben) 3900 nappali+2444éjszakai bojler . Ez ok

Én a télit sokallom , mert szerintem lopják.

Utolsó számolás 5960ft nappal+3010 Ft éjszakai. Kétnaponta fürdik.

Azért tettem ki a kérdést, mert mi két generációsban lakunk heten , dupla háztartással, vegyes tüzelésű el, amihez kell áram, bojler , fél villanytűzhely stb 20-24.000ft/ hó. Szóval nem tudtam összehasonlítani.

A szomszédnak én számolom a villanyt:

Nappali 37,5 Ft/ kw

Éjszakai 23,5ft/ kw ( ez nincs a szomszédnak)

Akkor most megint elgondolkodok a válaszokon amit én kaptam . 🤔

2021. jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk havi 23.000ft szokott lenni átlagban. mivel nálunk nincs vezetékes víz, ezért egy 380V-os házi vízmű látja el a házat vízzel.
2021. jan. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk 11-12 ezer havonta. Elég sok az elektromos készülék: 1 hűtő, 2 mélyhűtö, 3 tv -ebből egy megy a háttérben egész nap, mosógép, gyors vízforraló (2000 w),

hőkeverős sütő, grill, konyhai halogén világítás (250 + 200 w) stb. Plusz a nejem többnyire csak a kapcsolók "felfelé állását ismeri" -ha arra járok lekapcsolom.

Szóval van bőven, megy bőven fogyasztó.

2021. jan. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!