Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Infrapanel fűtéssel kapcsolato...

Oltika kérdése:

Infrapanel fűtéssel kapcsolatos TAPASZTALATOKAT szeretnék "hallani". Hőérzet, gazdaságosság, hátrányok? Csak aki használja vagy használta.... ha lehet.

Figyelt kérdés

#infrapanel fűtés
2021. febr. 7. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy régebbi irodában az volt ahol dolgoztam. Hőérzet pocsék. Nem volt olcsó vele fűteni. Nálunk mennyezeti kivitel volt. Nagyon zavaró volt a hőérzet. Létezik fali kivitel is de gyanítom az sem jobb. Mivel kizárólag elektromos fűtés volt elérhet ott végül padlófűtést csináltak fűtőfilmmel. Az teljesen korrekt volt hőérzet tekintetében. Viszont gazdaságosság szempontjából az is rossz volt. Láttam milyen összegeket fizettek villanyszámlára. Nekem összességében nem jött be az infrapanel. Kb 5 évvel ezelőtt volt. De gondolom nem sok mindent lehet fejleszteni ezen a technológián.
2021. febr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Elszomorít, mert annyi szépet és jót hallani felőle az eladói oldalról, de használói tapasztalat igen kevés. "Nagyon zavaró volt a hőérzet" Ezt kérlek kifejtenéd részletesebben! Csak, hogy mire számítsak? Kiegészítő fűtésnek gondoltam kialakítani az infrapanelt az enyhébb napokra. Ezekután már nem vagyok benne biztos, hogy ez lesz.

A gázfűtés viszont sokszorosába kerülne. A környéken nem találtam bemutató termet stb., hogy sajátmagam megtapasztaljam.

2021. febr. 8. 18:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
működési elve miatt rossz a hőérzet. Ott ahol ér a sugárzás ,ott -szerintem- kellemetlenül meleg. Ha kikerülsz a sugárzási zónából akkor meg hűvös érzet van. Nálunk a mennyezeten volt és közvetlenül alatta vagy ha megálltál alatta akkor kellemetlenül meleg érzete volt. Nekem pl. fájt a fejem ha sok időt töltöttem alatta. A helyiségben egyáltalán nem egyenletes a hőmérséklet. Mivel ez a levegőt közvetlenül nem fűti ezért különböző felületek környezetében különböző hőérzet volt. Lényeg,hogy nem egyenletesen fűti a helyiséget. Kis felületen fűt magasabb hőmérsékleten. Nem tudom hány éves vagy, de nekem ahhoz hasonlít mint amilyen a régi társasházakban volt a fali hősugárzó (70 es évek utántól már szerinetm nem raktak olyat sehová). Ventilátor nélküli. Meghúztál egy madzagot és arra kapcsolt ki/be. Ha előtte voltál meleged volt,de ha kikerültél a besugárzott térből akkor már hideg volt. Nem tudom kialakítás tekintetében melyik lenne a gazdaságosabb de ha nem drasztikusan drágább és mindenféleképpen elektromos fűtést szeretnél akkor a fűtőfilmes padlófűtést ajánlom inkább. Az tényleg jó. Ugyan olyan érzetet biztosít mint a vizes. Üzemeltetés tekintetében is várhatóan jobb lesz,mert egyenletesen sugározza be a teret. Nincsenek melegebb / hidegebb zónák.
2021. febr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2,8x többe kerül vele a fűtés mint egy modern gázkazánnal.
2021. febr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok mai gyerek , sőt tegnapi sem, de a fali hősugárzókhoz nem volt szerencsém.A leírásod alapján a tábortűzek jutnak ezsembe a hűvösebb estékről. Jól gondolom? Álmennyezetbe gondoltam. A kazettás álmennyzetbe szinte észrevétlenül elrejthettem volna. Igen gondolkodtam a fűtőfilmen is, se alulra nagyon macerás lenne. Az álmennyzetre is ajánlják, de mivel én kb. 50cm-t választottam le a belmagasságból félek, hogy külön felső szigetelés nélkül a leválasztott részt fűtené inkább. (Tudom:sok kifogás= nyafogás) Van áramkedvezményem így kb. rezsiben ugyanott lennék, mint a gázzal csak a beruházás nem lenne ugyanakkora és az évi karbantartás. Ezért került képbe az infra. Még futok egy kört a klímásokkal... azok milyen árajánlatot tudnak mondani.
2021. febr. 9. 19:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Bevisznek a csapdaba a bemutatotermesek . Nincs olyan cég ami csak villannyal fűt sem ami megbizható . Ott van nekik a radiator vagy a gagyi klíma . Árammal extra kiadas kitelelni . Nincs vizes közeg ami még perceken át meleget ad . Lehetne akár hajszaritoval is nyomni a dzobákat . Na a klima ugyanez . Laza tavasszal ősszel megy egy kicsit télen allandóan . Mikor döglik be ? Akkor . Folyton koppan az ember amikor fagyok lesznek folyamatosan és teker az óra . A kiepítés több 100 ezer és nulla hatekonyság . A gáz ami stabil és megbizhazó , hazai gépparkok jók mindenhol van szerelő és egyszerűek , a karbantartás sem drága .....
2021. márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy döntöttél végűl? Jó lett az infrafűtés?
2021. okt. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Rendelet szerint 10,5 a szorzó tényező a Nm3 és KWh között. A gyakorlatban meg 9,55.

Tehát 1 Nm3 gázból 10,5 KW hőenergia állítható elő. A kondenzációs gázkazán szezonális hatásfoka ~93%

10,5 KW hőenergia előállításához 10,5 KWh szükséges. A villamos fűtőtestek hatásfoka 99%.

Egy átlag modern ~90-100 m2 családi ház kb 800 Nm3 gázt használ évente

csak fűtésre.

gáz= 800 Nm3 x 1,07 % x 116 Ft (tavaly néztem utoljára)= 99296 Ft

villany = 800 Nm3 x 10,5 x 1,01 % x 36,5 Ft(szintén) = 309666 Ft


Emiatt csak ajánlani tudom a infra panelt és társait. Aki meg azt állítja, hogy ezzel olcsóbban fűt mint gázzal, az kamuzik! Esetleg előfordulhat hogy szigeteletlen kádárkocát konvektorokkal fűtöttek, majd leszigetelték és elektromos fűtésre álltak át mert a gáz "drága". Nos ebben az esetben igazuk lehet, viszont, egy kondenzációs kazánnal harmadába kerülne a fűtésük. Ezek termodinamikai tények!!!


megjegyzés: ha lopod a vezérelt áramot fűtésre akkor kb 23 ft/KWh, azaz 195000 Ft, de így a duplája. Ráadásul nem akkor fűtesz mikor szeretnél meg szükséges, hanem mikor alacsony az össz áram felhasználás.

2021. okt. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végülis a gáznál döntöttem. Sok elbizonytalanító információt kaptam az infrapanelről. Nem a villanyfogyasztás miatt, mert mint ahogy fentebb írtam van áramkedvezményem és nem kellett volna lopnom a vezérelt áramot, mert annál is nagyobb kedvezményem van :). Éves fogyasztással számolva kicsit olcsóbban jöttem volna ki a gáztól is. Illetve amit a gáznál kalkuláltunk, mert, hogy mennyi lesz valójában azt nem tudom még. Még nincs egy hónapja, hogy használjuk. Egy biztos, hogy a hőérzet a gáznál sem olyan,mint amikor a vegyestűzeléses kazánba begyújtok. De nagyon kényelmes. :) Köszönöm az ár levezetést, biztosan igazad van, de kedvezmény vagy napelem nélkül fel sem merült volna az infrapanel.
2021. nov. 1. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!