Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Meddig kell a csekkeket...

Meddig kell a csekkeket megőrizni? A már befizetettet kerdezem

Figyelt kérdés
Lomtalanítok éppen
2021. ápr. 4. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Általában sosincs szükség rá, de jobb félni mint megijedni. Nekem kb 5 évre visszamenőleg megvan minden közüzemi számla csekk befizetése, ha valami oknál fogva igazolni kell, h rendszeresen fizetem.
2021. ápr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
3 éve élek itt akkor ez felejtos 😂 még maradjanak akkor. Pedig gondoltam a nem aktuális évet kidobom.
2021. ápr. 4. 09:41
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Anyámnak 10 évre visszamenőleg meg volt.Egyszer az áramszolgáltató valami be nem fizetett összeget követelt.Anyám ledobta elé az éves bontásban összetűzött 10 évi csekket, és megkérdezte, hogy mi nincs befizetve? Az ügyintéző nem tudott se köpni, se nyelni.Természetesen a további követeléstől eltekintett :-D
2021. ápr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Ki az aki 2021 ben egy akárhol nyomtatható papírban bízik és szerinte elfogadják akárhol?
2021. ápr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Én 5-6 évig őrzöm őket. Egyszer kaptunk egy 11 éve eladott autó után súlyadót, akkor hallottuk a hírekben, hogy több ezer ember kapott ilyen téves csekket, de bizonyítani neked kell, hogy eladtad. Szerencsére meg volt az adásvételi. Azokat érdemes "örökre" megtartani.
2021. ápr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
én max 2 évig tartom meg
2021. ápr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Hivatalosan 5 + 1 év.

Öt évig lehet reklamálnia a közműszolgáltatóknak, + a tárgy év melyben vagyunk éppen.


Amúgy ez manapság már mindenhol naprakész, hiszen már akkor is büntivel meg kikapcsolással fenyegetőznek, ha elmarad az ember a befizetéssel.

2021. ápr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Régebbi szabály szerint 5 évig kellett megőrizni, ma az elektronikus adatrögzítés mellett kérdéses a papír alapú számla megőrzés létjogosultsága.
2021. ápr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Évek óta utalással fizetek mindent, mert így nem kell sorba állni. 😎

Mivel mindig mindent időbe befizetek, így ha valami hiányzik csak az adott hónapot kell kinyomtatnom, vagy elküldeni aki éppen hiányolja.

2021. ápr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha stimmel az utolsó éves elszámolás, nincsen vitatható téma, akkor az előttről nem őrzök meg semmit.
2021. ápr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!