Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A panelok kicsivel olcsóbbak,...

A panelok kicsivel olcsóbbak, de magasabb a rezsijük? Első lakásnak mi lenne ideálisabb? Nem értek annyira ehhez.

Figyelt kérdés

Első lakásomnak vennék egy 50 nm körüli 1,5 szobás lakást. Nézegettem panelokat is és tégla lakásokat is. A tégla lakások kicsivel drágábbak általában, vagy máshogy nézve ugyanannyi összegért kicsivel jobb állapotú panelt lehet venni, mint téglát.


De a rezsi díjak hogy működnek? A panelokban mindenhol távfűtés van, amit szabályozni sem lehet és fixet kell fizetni fűtésre kötelezően, ami még ráadásul magas összeg is? Vagy van más is? Egyedül élnék egy lakásban és őszintén nem akarok 30-40-50 ezer forintokat kifizetni rezsire, csak a fogyasztásomnak megfelelő összegeket, ami szerintem 20-30 közti lenne. Nem tudom mennyire reálisak az elképzeléseim. (?) Eddig albérletben laktam lakótárssal és feleztük a számlákat, nyilván a közös költség vagy a net számla ugyanannyi 1 embernek is, de a többi a fogyasztáson lenne jó ha alapulna és akkor majdnem ugyanannyi lenne a rezsi, mint eddig volt. A fogyasztásom szerintem nem is sok, mert amúgy nem vagyok fázós és télen fel tudok öltözni, nem pólóban és alsónadrágban akarok lenni egész évben a lakásban, vagy télen éjszakára sem igénylem, hogy fel legyen tekerve a fűtés.


2021. máj. 30. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Valahol hőmennyiséget mérnek.

Nálam konkrétan nem. Én havonta tokkal vonóval 38ezret fizetek( ebben benne van a közös, víz, áram, internet, tv). Szerintem kibírható.

2021. máj. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Hat ez sokmindentol fugg

nem hagyomanyos panelban lakom, termosztattal futunk (telen es nyaron is barmikor lehet.... de nyaron klimazok, csunya volna ha futeni kene😁)

A rezsink mindig a fogyasztasunkbol jon ki + kozos koltseg, takaritasi dij, kuka dij, meg ilyen finomsagok....

30-40 kozott szokott lenni. Viszont az itt levo lakasok ara 50-60 misi kozott van, igy itt inkabb berlik oket keves az akinek a sajat haza van itt.

2021. máj. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha panelprogramos, akkor nincs ekkora a rezsi. Én 20-nál többet sose fizettem mindennel együtt (ugyanekkora). Cserébe penész ellen küzdeni kell.
2021. máj. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha szigetelt a ház, és vannak költségmegosztók+termosztátos

radiátorszelepek felszerelve, mindjárt nem az utcát fűti a lakóközösség.

Egy ilyen lakás rezsije nagyon alacsony.

Nálunk 60% arányban a költségmegoaztók alapján megy a fűtés számlázása, mivel mi 22-23 fokban teljesen jól érezzük magunkat, a radiátorok egész télen el vannak zárva, ha nagyon szeles súlyos mínuszok vannak, max 1-1 napra feltekerjük a sarokszobában, de ennyi.

Egy konvektoros téglalakásban 4x ennyit fizettünk télen gázra, mint itt távhőre (melegvízzel együtt mindkét helyen)

2021. máj. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!