Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A napapkollektorok akár 100...

A napapkollektorok akár 100 százalékban, egész évben képesek egy kisebb családi ház-háztartás teljes körű melegvíz-és áramellátását biztosítani?

Figyelt kérdés
...még a téli időszakban is? A fűtést is rá lehet kötni?

2021. aug. 11. 12:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Napkollektorok... nem napapkollektorok, bocsánat. Túl gyorsan írtam meg a kérdést...
2021. aug. 11. 12:51
 2/10 anonim ***** válasza:
7%

Ha megfelelo mennyisegu napelem van,akkor igen.

De kb 15-20 ev alatt terul meg az ara vagy soha kb. Mire megterulne,vehetsz ujat,mert 25 evre tervezik az ilyet.


Szerintem ertelmetlen.


Telen nem termel aramot,mert nincs napsutes. Kb fel evig. Ezt is tudd.


Nyaron kb tul kell teljesitenie es talan telen visszakapod. De csak felebe szamolja a folos energiat az elmu.


En is nezegettem es megallapitottam,h az allami beavatkozas es adoztatas miatt egy lehuzas. Nem nyersz vele semmit.

2021. aug. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kovpet ***** válasza:
98%
Na várj, a napelem az áramot termel, de a napkollektor az nem, az meleg vizet állít elő.
2021. aug. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Napkollektor =/= napelem. Az előbbi meleg vizet ad, utóbbi áramot. Először döntsd el, mit akarsz.
2021. aug. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy a napkollektor és a napelem tulajdonképpen ugyanaz azzal a különbséggel, hogy a napkollektor tárolja is az energiát és mindent rá lehet kötni, míg a sima napelem csak azt képes leadni, amit éppen az adott pillanatban kap.
2021. aug. 11. 13:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5: Nos nem.
2021. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Napkollektor tud télen is melegvizet előállítani, de hogy mennyit az méretezésfüggő. Viszont mikor beszégettem olyannal aki ezeket szereli, akkor azt mondta, hogy túl nagyra sem lehet ezeket méretezni, mert ha nem fogy elég víz, akkor felforralhatja azt nyáron. Vagyis szerintem nyáron meg tudod oldani vele a teljes melegvízellátásodat, a hidegebb időben pedig rá tud segíteni az előállításásra, de megfelelő hőfogkoz, villanyt vagy gázt kell igénybevenned.


A napelemek meg télen szintén bajosak, mert olyankor keveset süt a nap, illetve azt mondod, hogy kis ház, így max rásegíteni tud, de teljesen nem fogja neked kiváltani a villanyfogyasztásod ha nem tudsz eleget felpakolni a tetőre. Nagy tető esetén, azt szokták csinálni, hogy nyáron a felesleget visszatermelik a hálózatra, de ezt nem fizeti ki az áramszolgaltató, mivel télen, a kevés napsütés miatt, meg ennél a visszetermeltnél többet fogsz a hálózatból használni.

2021. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Több mint 20 éve ezekkel foglalkozom, és egyedül úgy lehet nulla rezsis házat csinálni, ha napelem hőszivattyú kombót használunk, és a villamos energia elszámolása szaldós rendszerű. Még nyögvenyelősen lehet nullás házat csinálni elektromos kazánnal is, de itt plusz 10-15 kW napelemet kell felrakni a hőszivattyús rendszerhez képest. 15 kW napelem árából bőven meg van a hőszivattyú, ezért ez csak ott dívik ahol először felraktak egy alulméretezett napelemes rendszert elektromos kazánnal, majd hogy ne kelljen annyit ráfizetni az áramra, szépen felbővülgettek a napelemmel 20 kW környékére. A szaldós rendszer 2023-ig igényelhető, utána már csak bruttó elszámolás lesz elérhető az új belépőknek, így utána már nullás házakat nem nagyon lehet csinálni, esetleg annyi plusz napelemet felrakni, hogy a nyári többlettermelés ára fedezi, a téli többletfogyasztást. A bibi ott van, hogy a szaldós rendszerben kb 43 Ft-ban számolnak el 1 kWh-t, a bruttósban meg kb 18Ft-ban. Ez azt jelenti első nekifutásra, hogy 2023-ban, a bruttós rendszerben akar valaki nullás házat csinálni, akkor a tényleges napelem kapacitás legalább kétszeresét, de inkább háromszorosát kell telepítenie.
2021. aug. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A kérdésedre van egy jó hírem, meg egy rossz.


A jó hír, hogy a napkollektor valóban képes egész évben előállítani meleg vizet.

A rossz hír, hogy de nem Magyarországon.

2021. aug. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

Elméletileg a fűtést is rá lehet kötni, de gyakorlatilag olyan brutális túlméretezést kell beépíteni, hogy abból 20 évig fizeted a gázszámlát.


A legjobb hozamot akkor éred el, ha kiszámolod az éves villany fogyasztást. Kb. 3000 kWh / 4 fős család. Ezt kitermeli egy 3kWp napelem. 10 év alatt megtérül.

20 év a várható élettartam, ami alatt durván 2 millió forint csorog a zsebedbe (4 m teljes hozam -2 m beruházás)

/Durva becslés/


Fűteni egyáltalán nem éri meg, mert a napelemes primer energia az elérhető legdrágább választás a piacon. Vezetékes földgáz vagy H tarifás villany sokkal olcsóbb.

2021. aug. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!