Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Infrapanelekkel fűtök. Napelem...

Robetko kérdése:

Infrapanelekkel fűtök. Napelemmel akarom müködtetni. Fűt valaki így? Kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

2021. aug. 26. 20:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kockázatos befektetés, ha meg szüntetik az éves elszámolást akkor nyáron nem fogsz tudni mit kezdeni az árammal télen pedig nem fog eleget termelni és ugyan ugy fizethetsz az áramért. Valoszinű jobb befektetés hőszivattyű / klima de ez az épület pontos adotságaitól füg.
2021. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mégis mi mennyibe kerül?

Az infrapanel, a napelem, a kiépítés, vagy üzemeltetés? Ha jól méretezték, akkor a fogyasztásod nullázódik.

2021. aug. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

1 érdekel hogy miért gondolod hogy jobb befektetés a klíma.

Szerintem egyaltan nem ugyanaz a komfortfokozat, főképp ha hűtésre nincs szükség.

Kétszer voltam infrapaneles fűtési házban nekem nagyon bejött, a klíma nekem cugos és hangos, nem is értem miért választják családi ház esetében.

2021. aug. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Hármassal nagyon egyetértek, én is utálomn a klímát fűtésre használni. Nem bírom ahogy fújja a meleg levegőt. Elhiszem hogy a te ingerküszöbödet nem lépi át és tökéletesen elvagy vele, de azért a kérdezőnek látatlanba nem kéne ajánlani.
2021. aug. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A legdrágább megoldásokkal szemezel kérdező. Napelem + infra panel kombónál csak annyit csinálsz, hogy 15 évre előre kifizeted a villanyszámládat.

Klíma már egy fokkal jobb megoldás, a huzat probléma csak gyenge hőszigetelésű házakban jelentkezik.

2021. aug. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Már leírtam az elcő válaszban mért kockázatos, ez mellet nem csak kilmát hanem húszivattyút is írtam megjegyezve hogy az optimális megoldást a pontos helyzethez kell választani.
2021. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
De már infrapanelje van a kérdezonek egyrészt, másrészt az anyagi helyzete ismeretlen, lehet hogy inkább választja a magasabb komfortot mint a némileg olcsóbb megoldást. Ezért érdekelt volna egy objektivebb válasz, nem kotekvesbol. De majd most utanaolvasok. Mi 2 éve alakítottuk át a futesrendszert és a gáz mellett döntöttünk, mert itt nem éri meg napelemet telepíteni, és csak elméletben néztük a többi lehetőséget. Sok ismerősünknel van légkondi, és nekem hangosnak tűnt meg olyan hajszaritos érzés.
2021. aug. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7 Miért vagy ennyire rákattanva klimára? Ottvan mellette a hőszivattyú is.....
2021. aug. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem rakattanva vagyok, csak érdekelnek az ilyen dolgok, de látom neked ez magas :/ inkább neked tűnik fontosnak az úgy ha ennyire szemelyesre veszed.
2021. aug. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen nekem magas hogy mitt szeretnél a klimával mikor példaként lett megemlitvan ugy hogy mellette ott van a hőszivattyú is. Ha nem szereted a légmozgás akkor neked nem a klima az optimális megoldás...
2021. aug. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!