Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan kellene beosztani a...

Hogyan kellene beosztani a fizetésemet?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdtem az önálló életet, de a pénz kifolyik a kezeim közül.

200 ezer forintot keresek, hitelem nincs, saját lakásban élek.

Jó lenne legalább egy 20-ast félretenni havonta, de esélytelennek érzem.


2021. okt. 12. 06:01
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Annyiból nehéz.
2021. okt. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Ez tényleg érdekes... szóval gyakorlatilag a kötelező költséged az csak a rezsi, és semmi más? Akár egy 100-ast is félre kell tudnod rakni így.


Tölts le egy cashflow táblázatot, aztán töltsd folyamatosan.

Én úgy csináltam, hogy tételről tételre mindent felvittem. A legapróbb xart is... blokkról bírtam mindent. 200 forintos rágót is. A lényeg az, hogy lásd, mi viszi el a pénzt, és ebből már okosabb leszel, hogy min tudnál spórolni.


Ha egy hónapot összeírtál, akkor érdemes újra visszajönni, aztán külsősként belekukkantunk a dolgokba, és mi is látjuk majd, hogy mi visz el pénzt.


Amúgy persze, az első különköltözés mindig költséges. Mi egy olyan lakásba jöttünk párommal, ami full felszerelt volt, az előző lakó is még hagyott itt mosó-takarítószereket, annyira nem kellett vennünk szinte semmit, de így is kellett költenünk. Ilyen marhaságok, amit az ember életében 1-2-szer vesz. Pl körömvágó olló... és hasonlók. Rengeteg van ilyenből. Ezeket meg kell venni, és viszik a pénzt, hiába párezer meg csak egyszeri költség. Vagy szerszámok... nem volt egy csavarhúzóm se itt, nem tudtam.fatertól hozni szinte semmit.


Amin lehet spórolni sokat, az a kaja. Persze nagyon sok időt elvisz, de kezdetben érdemes... ha rokonok közel laknak, akkor érdemes náluk berendelni. Nyilván az ember nem akar koldulni, csak az egyszerűség kedvéért... vagy legalább hétvégére, és akkor megvan a közös program is. Ha csak a legolcsóbb 900-1000 forintos ebédet rendeled, az is kb napi 5-600Ft mínusz ahhoz képest, ha magadnak főznél.

2021. okt. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Minden honapban amikor megkapod a penzed 20 ezer forintot tegyel egy kulon szamlara es felejtsd el, hogy egyaltalan letezik az a penz ... utana mar csak a maradekot kell beosztanod, hogy kitartson a ho vegeig.
2021. okt. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Írj fel egy füzetbe minden forintot, amit elköltesz, és nézd át hó végén, hogy a következőben mit nem szabad megvenni.:)

Ami drága lehet: fél literes üdítők, cigaretta, alkohol, szórakozóhelyi belépők, drágább ételek, étterem, taxi, autófenntartás, drágább kontaktlencse, smink dolgok, drágább tisztítószerek, fölösleges előfizetések, fölösleges energiafogyasztás, drágább bútorok, lakber tárgyak, ruhák, cipők.

2021. okt. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kovpet ***** válasza:
93%

"Jó lenne legalább egy 20-ast félretenni havonta, de esélytelennek érzem."


Írták a lényeget: ne a maradékból tegyél el pénzt, mert ha nem tudod beosztani, akkor sosem lesz maradék. Minden egyéb előtt tedd el (kösd le minimum) azt a pénzt és ne nyúlj hozzá. Plusz tényleg vezesd a költéseid, napi 2 kávé is tud nagy költség lenni havi szinten nézve.

2021. okt. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Nekem ami bevallt, hogy kiveszek automatabol x összeget, beteszem a penztarcamba es csakis abbol vasarolok. Igy latom is, a szememmel mennyi van meg, a kezembe fogom a penzt ha kiadom.

Ha kartyaval fizetek -sajnos- kepes vagyok en is többet költeni,mint amennyi a bevetelem.

Persze közbe jöehetnek varatlan kiadasok. De mar egy jo ideje igy csinalom. Lakbert + rezsit elutatom, es honap elejen kiveszek egy nagyobb összeget, es a penztarcamba teszem. Ha ügyes vagyok, abbol is sporolok.

2021. okt. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!