Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Megéri panel lakásban átalányd...

Brokenbone kérdése:

Megéri panel lakásban átalánydíjról átállni elszámolásosra a fűtés esetében?

Figyelt kérdés
Most van egy ilyen lehetőségem, de nemtudom, hogy mit tegyek. Az a baj, hogy nagy lakás (68nm), és saroklakás, tehát alapvetően hideg, főleg a sarokszoba. Kis radiátorok vannak, amik ősszel-télen-kora tavasszal folyamatosan mennek, és még ez is kevés, általában fel vagyok öltözve pulóverbe. Így megérné átálláni elszámolásos rendszerre?

#fűtés #panel #panellakás #rezsi #átalánydíjas fűtés #elszámolásos fűtés
2021. okt. 14. 11:34
A kérdező szavazást indított:
Állj át, megéri anyagilag
Ne állj át, fűtés szezonban nagyon magas lenne a rezsi
4 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: a 68nm-t ketten használjuk rendszeresen, napi szinten, és plusz egy fő aki heti párszor beugrik.
2021. okt. 14. 15:02
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy megéri főleg hogy szélső lakás!Az általány fizetés a lehető legrosszab konstrukció.Én a legnagyobb hidegbe 14 000Ft fütést fizettem alapdijjal együtt max.Nyáron meg csak az apadíj van.Ettől már csak az rosszabb amikor a költség osztó is felvan rakva egy elavult fütés rendszerre.A panel központi fütéseket (távfütés)is korszerüsíteni kellene!
2021. okt. 15. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok,elnézést elírtam alapdíj van!
2021. okt. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

2-es, a végén úgyis ugyanannyit fizetsz, függetlenül attól, hogy átalányban fizeted vagy havi elszámolással szóval spórolni nem lehet rajta

szóval teljesen mindegy, ha jobban szereted a kiszámíthatóságot, akkor általány

2021. okt. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%

A 4. válaszolónak van igaza, mégpedig 100%-os igaza van.

A FŐTÉV tudja, hogy mennyi volt az elmúlt fűtési szezonban az éves számlád.

I.) ha átalányt fizetsz: Ekkor az elmúlt fűtési szezon alapján számlázzák 11 hónapon át a havi átalányt. Ekkor nincs havi mérés. A fűtési szezon végén következik az éves elszámolás. Lemérik minden helyiségben a radiátorokra felszerelt fogyasztásmérők adatát, összeadják és megkapják az éves összfogyasztást. Ezt összehasonlítják a 11 hónap átalányának az összegével. A különbözetet kiszámolják a 12. hónapban és ezt vagy visszaküldik postán a címedre, számládra, átviszik a jövő hónapra (ahogyan szól a szerződésed velük).

II.) ha a havi leolvasást (fizetést) választod, akkor havonta fizeted a mérőórák állása szerinti fogyasztást 12 hónapon át de akkor nincs sem túlfogyasztásod, sem nem elfogyasztott hőd.

Ha lehetséges, fogjatok össze mindnyájan (legalább a többség) és közgyűlésen hozzatok határozatot, miszerint a panelprogram keretén belül hőszigeteltetitek a házakat és tetőt (esetleg nyílászárókat is cserélhet mindenki a maga elhatározása szerint).

Mi is ilyen nagyságú lakásban lakunk a 10 emeleten, 11 hónapi átalánnyal majd végelszámolással. Minden radiátoron van óra a hőleadás (fogyasztás) mérésére. Ezeket az utcáról egy műszerrel olvassák le, be sem jönnek a lakásba. Határozottan jó a közérzetünk (igaz, nem sarki lakásunk van, de a sarkiak sem panaszkodnak). Tavaly is, idén is 0,5-re vannak beállítva a radiátorelzárók (hogy keringhessen a fűtővíz). Minden radiátorunk HIDEG, de a lakásban mindig 24-26 C° meleg van. Igaz, hogy fűtenek a NEM MÉRT visszafolyók csövei. A tető is szigetelve lett.

Sokan azt hiszik, hogy valótlanságokat írok (ezt tették a múlt télen), de nem vitatkozom. Ők biztosan jobban tudják, mint én, aki lakom a lakást... Nyáron is bírható, mert szigetelnek a beburkolt falak.

2017-ben fizettünk havi átlagra bontva 15 189 Ft-ot, 2018-ban 12 195 Ft-ot, 2019-ben 10 042 Ft-ot, 2021-ben 9 573 Ft-ot.

2021. okt. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!