Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit gondoltok érdemesebb...

Mit gondoltok érdemesebb lenne inkább fával fűteni?

Figyelt kérdés
A településen nincs gáz, a házban központi, szivattyús keringésű radiátoros, rézcsövekkel, vékonyak, tehát nincs nagy hőtartásuk. A házban tartályos gáz van, nem éppen a legolcsóbb, 1 szezont fűtöttem. A ház tetőteres 140 négyzetméteres, 1996-ban épült 30 cm Porotherm téglából, csak az ablakok lettek cserélve tavaly 3 rétegű üvegezésűekre. Viszont van bekötve egy fatüzelésű kazán is. Gondolkozom rajta erősen, hogy átállok, de vajon olcsóbban kijönnék, mint a szinte villanyárban mért PB gázzal?
2021. nov. 9. 18:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A rézcsöveknek nem az a szerepük, hogy tartsák a hőt. Ha tartályos gázról fűtesz akkor szinte biztos, hogy anyagilag kedvezőbb a fatüzelés. Az más kérdés, hogy az meg macerásabb, mert fel kell vágni, kazánba behajigálni stb.


Az utóbbit általában nem értik azok, akik mindig csak gázzal fűtenek, de hidd el nem könnyű fával fűteni. (viszont sokkal könnyebb mint pl szénnel vagy lignittel).


Nekem itt az a kérdésem, hogy van-e puffertartályod a fatüzelésű kazánhoz. Mert akkor egyszer megrakod mint állat aztán a puffertartályból 2 napig kapod a meleget. Ha nincs akkor folyamatosan kell tüzelni és nehéz fix hőt tartani.

2021. nov. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Félreértettél. Nyilván a réznek semmi köze hozzá, csak ugye vékony csövek lévén nem tartja a hőt a rendszer, mint egy gravitációs.
2021. nov. 9. 18:17
 3/20 A kérdező kommentje:
Nincs puffer amúgy
2021. nov. 9. 18:19
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
akkor broki...
2021. nov. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Fával így is olcsóbb, nyilván.

Csak egyszer 30 fok lesz, egyszer meg 20. De amúgy meggondolandó még így is.

2021. nov. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
30%

Fával központi fűtés nem túl költséghatékony.

Inkább beraknék egy kandallót központi helyre és azzal fűteni vagy Inkább rásegíteni

2021. nov. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy kandallót 'berakni'... ha mintha olyan egyszerű lenne.


Fával a központi fűtés pont ugyanolyan hatékony mint gázzal, fával, kerozinnal, olajjal vagy bármivel. Felmelegíti a fűtőközeget (víz) az meg áramlik.

2021. nov. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ha én darabolnám szerintem nem lenne olcsóbb, mintha konyhakészen venném. Akkor kell egy jó fűrész, benzin, olaj, stb, stb. De csak szerintem, nem tudom mi az igazság. Volt róla szó, már évekkel ezelőtt, hogy elhúzzák ide is a gázt, semmi nem lett belőle, 21. század. Bár anno szüleim házában is fával fűtöttünk, teljesen más a komfortja.
2021. nov. 9. 18:30
 9/20 A kérdező kommentje:
Kandallót nem tartom én se hatékonynak, azzal van kisebb tapasztalatom, inkább a cserépkályha rúghatna labdába a kazánnal.
2021. nov. 9. 18:31
 10/20 anonim ***** válasza:
"Fával a központi fűtés pont ugyanolyan hatékony" nonono fa égését nem lehet úgy szabályoni mint a gáz,kerozin , olaj égését
2021. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!