Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyit lehet úgy spórolni,...

Mennyit lehet úgy spórolni, ha állóvízben mosogatok?

Figyelt kérdés
A vizet meg nem a csapból engedem, hanem vízforralóval melegítem előtte.Hogy ne kelljen kifolyatnu sok vizet előtte.
2021. dec. 26. 23:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
79%

Mármint úgy gondolod, hogy a tizedik tányért is ugyanabba a zsíros szottyos lébe mártod, és kész el van mosogatva ?

Már attól hányingerem van ha rágondolok hogy ilyen tányérból kellene ennem.

2021. dec. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem folyatod a vizet, nem csak a vizszamlan sporolsz, hanem teszek egy apro lepest a fold ivovizkeszletenek a megmenteseert.

Regeb=n mosogatotalban mosogattak,es vegul a tanyerokat atoblitettek. megis tovabb eltak mint a mai emberek. Nekem attol van hanyingerem, ahogy a lefolyoba eresztenek minden olajos dolgot ami a termeszetet karositja. Ha rendesen eloblited a tanyerokat kornyezet tudatos vizsporolos haziasszony vagy. Gondolom ezzel a hozzaalassal fogmosasnal sem folyatod feleslegesen a korunkra igen megbecsulendo ivovizet.

2021. dec. 27. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
49%
Ki mosogat egyáltalán folyó csap alatt? A mosogatószert álló vízbe kell tenni, máshogy nem is tudom hogyan lehetne mosogatni vele. És nem, nem veszi fel a zsíros szennyeződést a tizedik tányér, mert a mosogatószeres víz megakadályozza.
2021. dec. 27. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
70%
Nem spórolsz semmit. Az első lében mosod a zsíros edényeket, ahogy sikerül. A második lében le kell öblítened, ha tiszta edényt akarsz. Fiatal koromban én is vájlingban mosogattam, de ma már folyóvíz alatt. Mosogatás előtt áttörölöm papírtörlővel az edényeket. Először a poharakat mosom el, azután a tányérokat.
2021. dec. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
79%
Régen mi úgy mosogattunk, hohy egyik mosogatóban volt a mosószeres víz, a másikban az öblítővíz. A poharakkal kezdtük, aztán az evőeszközök, tányérok, és végül a lábasok/tepsik. Ha már nagyon koszos volt a víz, akkor cseréltük. Utána rögtön eltöröltük és eltettük. Szerintem ez így elég takarékos, jobb mint össze-vissza pacsálni és ha megfelelő sorrendben mosogatsz, akkor a minőség is megfelelő lesz.
2021. dec. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Andizsuzsi ***** válasza:
95%

"Ki mosogat egyáltalán folyó csap alatt?"

Én.


"A mosogatószert álló vízbe kell tenni, máshogy nem is tudom hogyan lehetne mosogatni vele"


Ráteszed a szivacsra.


Ma már géppel mosogatok, kevesebb és melegebb vizet használ, mintha kézzel mosogatnék.

2021. dec. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
70%
Az állóvízben való mosogatás higiéniájában nem hiszek, úgyhogy én is folyatom a vizet. Viszont idén nyáron beruházunk egy mosogatógépre, ami elvileg 10 liter vízzel elmosogat.
2021. dec. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
71%
Nekem ez nem takarékosság kérdése. Szerintem nem higiénikus állóvízben mosogatni. Minndig is folyóvízben történt nálam az ilyesmi egészen 10 évvel ezelőttig mert azóta géppel történik a mosogatás.
2021. dec. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
55%

Agyatokra megy a higiénia. Mindenbe bele lehet kötni miért nem az.senki sem halt bele, és tiszta volt az edény az állóvizes mosogatásnál, csak egy csepp ész kell hozzá, és nem egy sor mai hiszti és nyafogás.

5 teljesen jól leírta.

Sőt.... Nagyüzembe is mosogattak és ugyan így, mert ez volt, és tiszta volt minden.

2021. dec. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
77%
Nagyüzembe nem állott vízbe mosogatnak, tudom, élelmiszerbiztonsági szakember vagyok. Szintén hányingerem van az ilyen igénytelen mosogatástól, mikor valaki teleengedi a koszos mosogatótálcát, belerakja a mosogatószert és azt hiszi, hogy ettől tiszta lesz a tányér. Undorító és minden higiéniát nélkülöz
2021. dec. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!