Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen "taktikával" érdemes...

Milyen "taktikával" érdemes fűteni egy lakást?

Figyelt kérdés

Gázfűtéses lakás, a fűtést ugyanaz a gázbojler biztosítja mint a melegvizet.

Hogyan érdemes taktikázni? Egész nap tartsam 21-22 fokon, vagy időszakosan menjen a fűtés? Utóbbi azt jelentené hogy megy kb 1 órát, majd 2 óra üresjárat, utána megint egy 1 órát, és így tovább 23-24 fokon. Melyikkel jön ki olcsóbban?


2021. dec. 28. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Használj termosztátot mind mindenki más. Majd az kapcsolja a kazánt.

Hiába taktikázol a fizika törvényeit nem tudod becsapni.

Ha egy lakás hővesztesége óránként x kwatt akkor óránkét x kwatt energiát kell visszapótolnod hogy ne csökkenjen a hőmérséklet. Ezt teheted fél lábon állva, térdelve, ugrálva, akkor sem lesz se több se kevesebb.

2021. dec. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Utóbbi azt jelentené hogy megy kb 1 órát, majd 2 óra üresjárat, utána megint egy 1 órát"


A termosztát pontosan ezt csinálja. A legtöbb hagyományos gázkazán és a hozzá tartozó termosztát nem alkalmas a teljesítmény fokozatmentes változtatására, ugyanígy csak ki-be kapcsol.

2021. dec. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

CSatlakozom az előttem szólókhoz! Termosztát...


Nálunk kb. úgy van, hogy mikor otthon vagyunk (5 után) akkor 21,5 fokra van beállítva. Este 11-től hajnali 5-ig 17 fok, aztán 20 fok, és reggel 8-tól egészen du. 5-ig 18-19 fok.

Így nincs túlfűtve, mikor nem vagyunk otthon, de nem is csökken le annyira a hőmérséklet, hogy túl nagy teljesítmény kelljen a kellemes hőmérsékletre való felfűtéséhez.

2021. dec. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

#3

Én hetente felírom a gázfogyasztást évek óta. Próbáltam takarékoskodni azzal ahogy te is írtad.

Aztán az elmúlt 2 fűtési szezonban fix 21 fokon volt a termosztát. Meglepődtem de nem fogyasztok többet.

2021. dec. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

4# végre értelmes ember, aki képes a gázóra állást felírni, és megnézi mi- mennyi.

A sok lökött kérdezőnek is ezt kellett volna tennie, nem tél közepén kérdezgetni. Már rég pontosan tudnának mindent.

2021. dec. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
az állandó hőmérsékleten tartás a legjobb. Őszől tavaszig nem kell semmihez nyúlni, csak élvezni a beállított hőmérsékletet.
2021. dec. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!