Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek megtérül ha...

Szerintetek megtérül ha valaki LED lámpákat(körtéket) használ otthon a hagyományos izzó helyett?

Figyelt kérdés
Szerintem ahol naponta legalább 2-3 órát égetjük, ott igen, a többi helyen nem.
2022. jan. 18. 20:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Előbb-utóbb megtérül, mellesleg már nemigen lehet beszerezni nagyobb teljesítményű hagyományos izzólámpákat. Ahol, nagyon keveset használod, ott nyilván nem sokat számít.
2022. jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
De én pl CBAban szoktam látni 100W hagyományos izzókat is. Meg Praktikerben is.
2022. jan. 18. 20:44
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
A fogyasztás is kevesebb és nem fűt fölöslegesen. Padláson raktam be hagyományos izzókat mert olcsó volt. Eddig 2x égettem meg magamat vele véletlenül. Kemény volt. Az energia nagyja hőként távozik.
2022. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
Minden azon múlik, hogy mennyibe kerül a led. 7 W-os E27 foglalatba való led körtét lehet venni 300 és 1500 forintért is.
2022. jan. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
A hagyományos izzó élettartama több nagyságrenddel rövidebb. Emiatt éri meg a led.
2022. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy még bizonyos helyeken lehet venni 100 W-os izzólámpát, de nálunk például az obi-ban már 25 W-os sincs. Persze a LED lámpák drágábbak, de a kisebb fogyasztás mellett előnyük még, hogy kevesebb hőt termelnek, nagyobb az élettartamuk. Régebben én is idegenkedtem a LED lámpáktól, mert akkor még nagyon hideg fehér színűek voltak. Ma már válogathatsz a különböző színhőmérsékletűek között. Ha az izzólámpához hasonló színhőmérsékletűre van szükséged olyan is van.
2022. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%
Megtérül, 60W-os helyett használ egy 10W-os ledest, 50W különbbség van, a ledes elmegy pl. 10000 órát 50x10000 az 500kW egy 1kW áram 37,75 Ft, 500x37,75 az 18800 Ft, egy ledes izzó 1500Ft, nem tudom mennyi egy hagyományos, de abból 10db-ot kell venni, mert az max. 1000 órát bír.
2022. jan. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%

Az egyik led-es mennyezeti lámpánk 22watt deolyan erős mintha 3x100watt hagyományos izzóval világítanánk.

Szerintem ha ugyanazt a fényerősséget akarjuk elérni hagyományos és led-es fényforrásokkal akkor kevesebbet fogyaszt a led-es.

Elöbb utóbb meg kell térülnie szerintem.

2022. jan. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

Amiket jelenleg lehet vásárolni 60-100W-os hagyományos égők, azok "rázkódásvédelemmel ellátott" ipari égők! Ipari célra van gyártva hivatalosan, nem lakossági célra! Ez egy kiskapu! Szóval nem a "lehet, hogy lehet még kapni" kategória. Ez így is marad addig, amíg erre nem hoznak egy olyan törvényt, hogy iparit nem lehet árulni háztartási boltban, azonban a szakboltokból akkor sem fogják tudni kitiltani.

Egyértelműen megtérül, nem kell több órával számolni, elég féllel! Egy 1500Lm-es LED-es fényforrás ára jelenleg 700 forint (a legolcsóbb). Ez 15W-os, ami azt jelenti, hogy éves szinten, napi fél órás üzemidővel 120 forintot fogyaszt. Egy 100W-os hagyományos égő ha csak napi fél órát van üzemeltetve átlagosan, akkor az egy évben 820 forintot fogyaszt! Azaz az első évben pont 700 forint a fogyasztásban a kettő között a különbség!

Ezen kívül, napi fél óra működésben (bár nagyon hitvány minőségűek egy ideje a hagyományos égők), 1 év alatt nem valószínű, hogy tönkremegy, de a 2. évben már erősen van rá esély! Ezzel szemben egy LED-esre kapsz garanciát (ezért érdemes szakboltban vásárolni), ált. 2 év a garancia, de a Samsung 5 év garanciát is kész biztosítani! Samsung 1500Lm-es fényforrása 1200 forint körül kapható. Ha így nézed a dolgot, akkor egyetlen 100W-os égő lecserélésével, ami nem többet, mint napi fél órát van üzemben, 5 év alatt 2300 Ft-ot spóroltál és mindez a gyártó által garantált, nem csak lehetséges! Összességében pedig elmondható, hogy a legolcsóbb LED-esnél már napi negyed óra működésnél is garantált, hogy az ára megtérül! Nyilván ez sokaknak sőt a lakosság elsöprő többségének bagatell összeg, de azért nem napi fél óra működéssel kell számolni egy háztartásban. Azaz, ha mindenhol LED-es fényforrást használsz, akkor az már akkora különbség, hogy valóban szót érdemel!

A LED-es fényforrással nem ez a fő probléma, hanem az, hogy egy hagyományos égő az 100%-ban újrahasznosítható anyagból van, semmilyen veszélyes hulladékot nem tartalmaz! Ellenben egy LED-es fényforrás, hiába fizettetik meg veled a hulladékfelhasználási díjat, na és akkor mi van? Attól még szemét (veszélyes hulladék) marad!

2022. jan. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
33%

Igen, megtérül, mi már az egész lakasban LED-del világítunk.

A LED fenyforrásokkal úgy számolj, hogy annyit bír, mint a garanciaidő.

Mondjuk egy 40W spot helyett van egy 5W LED, vagy a 100-as izzót nagyjából kiváltja egy 20W LED, töredéke a fogyasztás.

Max egy év alatt visszajön az ára, onnantól csak nyersz vele. Most már sok LED-re adnak 5 év garit, megeri a +100Ft-ot.

2022. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!