Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villanyórán 1997-es a hitelesí...

Villanyórán 1997-es a hitelesítési címke, nem kellett volna már lecserélnie a szolgálatónak?

Figyelt kérdés
Két éve költöztem a lakásba, azóta nem jött értesítés cseréről vagy ellenőrzésről.

2022. febr. 22. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Ő (szolgáltató) dolguk...Nem kell vele foglalkozni
2022. febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy az egyik órából hiányzik két fali rögzítőcsavar ls eléggé eláll a faltól. Ezért bírságolhatnak?
2022. febr. 22. 16:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a szolgáltatót,mert az bent van a szerződésben,hogy fogyasztó is köteles az órát ellenőrizni .
2022. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
10évente cserélik,ezt már kellene.
2022. febr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Addig örülj,amíg a régi órád van. Lehet,hogy már csal,-a Te javadra!

Az új,digitális már olyan érzékeny,hogy a legkisebb fogyasztást is méri.

2022. febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

25 év után már szinte biztos, hogy pontatlan. :)

Rég cserélni kellett volna, de nem a Te dolgod a szolgáltatót erre figyelmeztetni, nekik van erről egy nyilvántartásuk, hol kell az órákat cserélni és minden évben, folyamatosan cserélik az órákat. Ötletem sincs hogy jutott el idáig a történet, hogy 25 éves óra még mindig nincs cserélve, elvileg ha nem találnak otthon a kiírt időpontban, akkor felveszik veled a kapcsolatot és egyeztetnek veled egy időpontot.

Teljesen mindegy, hogy eláll-e a faltól vagy sem, és hogy csak két csavarral van rögzítve. Egy a lényeg, a plombák a helyén legyenek, azaz azon a két csavaron legyen átfűzve a plombadrót és azon legyen plomba.

2022. febr. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A régi mechanikus 25 évig számít hitelesnek, így ezen év végéig cserélniük kellene. Azonban kb 5-6 éve már intenzíven rakják a digitálisat (ez 10 évig hiteles), és a 25 év előtt lecserélik a mechanikus órát is.

Most a pandémia miatt tuti visszafogták a más lakásába járkálásokat, de azért én a helyedben rákérdeznék. 6 éve az albimban amikor odaköltöztem, ott volt az értesítő cetli az óracseréről. Felhívtam őket, kijöttek, lebsztak mint a pengős malacot, hogy ők már 3x kerestek de sose volt itt senki. Mondtam, h bérlő vagyok, 1-2 hete költöztem oda, uh nem sok közöm van hozzá, de most örüljenek h le tudják cserélni.


Mindenesetre lehet kerestek már téed, csak te nem tudod :D


A saját lakásomban 2020-ban cserélték, az egy 2001-es óra volt, tehát 19 év után lecserélték.

2022. febr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!