Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Budapesti lakás esetében...

Budapesti lakás esetében érdemes havonta diktálni a gázóra és villanyóra állását, vagy célszerűbb, ha átalányban küldik a számlát? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mi az előnye ha diktálom?

2022. márc. 20. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez “hitvita” ki mit szeret.


Nàlam a családon belül 2/2 arányban oszlik meg a diktálók-nem diktálók arànya.


Én személy szerint szeretem pontosan fizetni a számlákat, amit fogyasztottam az mindig legyen fizetve. Soha nincs tartozás és túlfizetés sem a szolgáltató felé.

Hátránya, hogy foglalkozni kell vele, és a távfűtés így nyáron csak 4000 télen meg 15-16000, tehát ott havi 10-12 többletkiadás van.

Cserében nincsen meglepetés évfordulókor, hogy “hoppá, eddig keveset fizettem”.


Amúgy szerintem ebben az online világban nem extra kényelmetlenség diktàlni, a víz villany mobil appal megy, de 9-kor szokott csipogni hogy elkezdődött a diktàlási időszak. Elég egy fotó+pár kattintás, és meg is van.


Apàm viszont nem szeret ezzel foglalkozni, bár sokmindent intez online. Ő átalányban fizeti a gázt, villanyt, aztán “majd jön az elszámoló”. Holott online fizeti a szamlait, ugyanazon a weboldalon diktálhatna is, de nem teszi meg…


Tesóm hol diktàl hol nem, ő úgy van vele, hogy 3-4 havonta diktál és azzal “korrigálja” a többlet fogyasztást//túlfizetést.


Kollégàm teljesen hülyének nézett hogy én “erre pazarolom az idomet” hogy órát okvassak le…

(Havi 2 perc a villany, kéthavonta mondjuk 5 perc a víz, mert 4 vízóra van)


Ez a döntse el mindenki maga, én inkább diktàlok :-)))


Albérletben is diktàltam, így nem volt meglepi amikor elköltöztem.

2022. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van akinek érdemes. Aki nem készül fel arra, hogy télen jóval magasabbak a számlái a fűtés miatt és nem tartalékol a téli hónapokra, annak érdemesebb átalányt fizetnie.
2022. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Melyik csoporthoz tartozol?

1. Kap január 1-jén 1 200 000 Ft-ot, év végére ennél több pénze van.

2. Kap jan. 1-jén 1 200 000 Ft-ot, év végére adóssága van.


2. csoport jobban jár, ha havonta kap fix pénzt és havonta kell költenie fix pénzt.

1. csoportnak jobb a diktálás, azaz hogy gazdálkodni tudjon a pénzével, mert úgy jobban jön ki belőle.

2022. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xp ali ***** válasza:
Nálunk néha plusz, néha minusz van az éves olvasásnál. Pár, kb 10e ft, de erre mi minden évben számítunk. Ha kapunk örülünk, ha fizetni kell kibírjuk. Uez a villany is. Bár ha diktálsz, akkor gázra télen sokkal többet fizetsz, mint amikor nem fűtesz. Nekünk úgy jobb érzés, h tizenezer a gázszámla nyáron is. Cserébe télen is.
2022. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!