Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Panel lakas 5cm vastag hoszige...

ABORG kérdése:

Panel lakas 5cm vastag hoszigetelese megeri?

Figyelt kérdés

a kozos kepviselet fel akarja ujitani a panel lakast 5cm vasta kulso burkolat hoszigetelessel, van valakinek tenyleges tapasztalata ezzel kapcsolatban?

olyan valaszakat varok pl hogy eddig az eves futes szamlam x forint volt, a hoszigeteles utan meg y


koszonom !



2022. jún. 14. 01:33
1 2
 1/11 Japán Gulyás ***** válasza:
100%
5 centit ma már nem érdemes feltenni, hacsak nem valami szuper anyagról van szó. 10-12 centi a minimum.
2022. jún. 14. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
10cm a min, ettől csak felfele érdemes eltérni.
2022. jún. 14. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Háló, ragasztó, színvakolat, munkadíj, ezek nem függnek a vastagságtól. Mindenképp megéri a vastagabbat (legalább 10cm) feltenni.

Nyáron is hűvösebb lesz a ház.

2022. jún. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp vastagabbat rakatnék, nem a szigetelőanyag lesz a nagy költség, hanem az összes többi.

Amúgy nálunk azt hiszem 5cm van felrakva, én már így vettem, nem tudom előtte milyen volt, de most teljesen komfortos.

Ha nem klímázol állandóan, nyáron ígyis úgyis átmelegszik a fal. Minél vastagabb a szigetelés annál lassabban melegszik át, de annál lassaban is hül vissza.

Nálunk 2 hetes 40 fokos hőhullám után még 1 hétig nem hűlt vissza, hiába szellőztettünk egész éjszaka.

2022. jún. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ja az lemaradt az éves fűtésszámlám 120e (távhő fűtés + melegvíz + alapdíj)

75 m2 lakásra.

2022. jún. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is szerintem kb 10 centis szigetelést tettek föl. Nagyon megérte, szerintem kevesebb mint a felét fizetem kb. fűtésre mint korábban, de lehet hogy még kevesebbet. Távfűtés van.
2022. jún. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

altalany dijas futesnel is lehetseges a szigeteles?

mert itt azzal ijeszgetnek hogyha bevezetik akkor radiatort kell cserelni meg meroorat kell beszerelni, mert csak egyedi futessel lehetseges

2022. jún. 14. 16:27
 8/11 anonim ***** válasza:

Az átalánydíj az más dolog és független a szigeteléstől. Az átalánydíj azt jelenti hogy minden hónapban ugyanannyit fizetsz, majd évvégén elszámoltok egymással a szolgáltatóval.

Te arra gondolsz talán hogy lakás köbméterre fizetsz jelenleg.

Ha nincs mérőd, akkor továbbra is köbméterre fogsz fizetni.

A szigeteléssel radiátorcsere és mérők fölszerelése is szokott járni. Nem tudom, ez miért ijesztgetés. Ettől függetlenül még fizethetsz átalanydíjat a saját előző évi fogyasztásod alapján.

2022. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A költségmegosztók felszerelése legalább olyan fontos a fűtési költség szempontjából, mont maga a szigetelés.

Így a népek nem ablaknyitogatással hűtik a túlfűtött lakást télen, hanem rendesen beállítják a radiátort

2022. jún. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben belevágtok a hőszigetelésbe mindenképpen 10-15 cm EPS vastagságban gondolkodjatok, mert az anyagáron kívül minden kb ugyanannyi lesz és a végén és az 5 cm-re elért hőátbocsátási tényező jóval elmarad a 10-15 cm-hez képest.
2022. jún. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!