Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha egy házban két lakás van...

Ha egy házban két lakás van és két villanyóra van az egyik lakást kiadtam valakinek, akkor lehet valahogy külön számolni mert mi van ha ő túllépi a fogyasztást, akkor azt nekem kell megfizetni?

Figyelt kérdés
Van egy családi ház, ahol két szint van, két külön lakás. Ez egy több generációs ház két villanyóra van, de jelenleg egy felhasználó azonosító van, így külön lehet szedni ezt a két villanyórát mert ha összeadódna a fogyasztás, akkor sokkal könnyebben túllépjük a fogyasztási határt, de ő is külön fogyaszt meg én is külön fogyasztok
2022. júl. 15. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van külön villanyóra, akkor az számolja és írja egyértelműen.
2022. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1. Jó de ha összevonják a kettőt akkor könnyebb elérni a rezsi határt szerintem mint ha külön lenne számolva...

pl. Én fogyasztok 160 kwh, ő fogyaszt 200 kwh, így külön rezsicsökkentés van még de ha összeadjuk akkor már emelt árat kell fizetni

2022. júl. 15. 22:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2, NEM vonják össze, ne értetlenkedj, miért vonnák össze?
2022. júl. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3. Mert fogyasztási hely számít nem a villanyora
2022. júl. 15. 22:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Így ahogy a kérdező írja, szerintem összevonják. Társasházakban is minden lakás külön fogyasztási hely és külön villanyóra. Ez olyan mint az éjszakai áramnál, azt is összevonják és egy csekket küldenek. Be kell menni a szolgáltatóhoz és megkérdezni, hogy hogyan lehet 2 fogyasztási helynek minősíteni, bár szerintem csak úgy ha társasházzá alakítjátok formailag a földhivatalban, ami ki tudja mennyi pénz, de ne legyen igazam én azt kívánom nektek!!
2022. júl. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem megkérdezték, hogy az egy fogyasztási helyen lévő 2 órát - mindegyiknek más volt a száma - egyben, vagy külön szeretném-e fizetni. Az egyik nappali, a másik éjszakai. Külön fizetem.
2022. júl. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6. Akkor lehet mégis működik....
2022. júl. 15. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!