Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy számolom ki ezt az...

Hogy számolom ki ezt az áramos rezsicsökkentés dolgot?

Figyelt kérdés

210 kwh/hó a max.

Ha ezt osztom 30-al, akkor az 7.

Ha jól értem akkor ha egy 7 kw-os fogyasztót használok minden nap 1 órát. És ezt teszem 30 napig, vagyis a hónap minden napján, akkor pont elérem a határt.


Nos, ha ezt a 7-et osztom 24-el, mert ugye ennyi óra egy nap, akkor kb. 0,29-et kapok.

Ez durván 290 watt fogyasztást jelent óránként.

Szóval ha nekem a hűtőm éjjel nappal megy és folyamatosan 290 w-ot fogyaszt, akkor már el is értem a támogatási határt?


Szeretem valamit rosszul értelmezek.

Igazitsatok már ki kérlek.


2022. júl. 18. 17:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Olyan alacsonyan van a limit, hogy alig lesz olyan, akit ne érintene. Nekem a gáz csak őrlángon elviszi a 440 m3-t, úgy hogy nem is fűtöttem.
2022. júl. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem jó a számítás, ott ment el, hogy a hűtő (tegyük fel, hogy normálisan szigetelt és nem nyitogatod folyton) nem megy egész nap. Én is kiszámoltam, hogy mi a határ, mi mehet naponta ami belefér:

- Egy családi ház teljes LED világítása napi 5 órát

- Mosógép 30 fokos közepesen hosszú programon heti egyszer

- Mosogatógép 50 fokos közepesen hosszú programon minden második nap

- 1 db kombi hűtő (amiben van fagyasztó is), a hűtő részét naponta max 2x 10 másodpercre, a fagyasztót háromnaponta 1x 10 másodpercre kinyitva, jól működő szigeteléssel

- 1 db 4500 mAh-s akkujú mobiltelefon feltöltése nulláról teli naponta egyszer

- Tévénézés vagy számítógép használat napi 3 órán át (vagy ezek kombinációja, az időt elosztva, ha egyszerre megy mindkettő akkor duplán számít)

Ezzel egy nap pont kijön a 210 kWh, de ezen felül nem mehet semmi más egy percre se! Főleg nem olyasmi ami fűt, például kávéfőző, vízforraló.

2022. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Ezzel egy hónap*
2022. júl. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
70%
Mi inkább rakatunk fel napelemet, ilyen árnál 2-3 év alatt visszajön az ára...
2022. júl. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy a hűtő nem megy folyton, de most csak elméletben írtam.

Úgy is kérdezhettem volna, hogy pont elérem a 210 kwh/hó határt ha éjjel nappal megy 3 darab 100 w-os izzó?

2022. júl. 18. 18:14
 6/32 anonim ***** válasza:
89%

Ma kaptam meg az EON számláját.Átalány díjas vagyok.

1 hónapra becsült érték12 KW

2377 + 27 % áfa = 3019

Erre jött még 4 tétel,amit csak a szolgáltató ért mi is lehet

6593 + 27 % áfa =8373

Igy lett a végösszeg 11392 ft

Hogy lesz havi 210 kw ból 8000 ft alatti fizetés.

A szolgáltatóknál is háborus helyzet van,már most piaci árat kérnek,az áram diján felül.Valami itt nincs rendben.

2022. júl. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
57%

"Szóval ha nekem a hűtőm éjjel nappal megy és folyamatosan 290 w-ot fogyaszt, akkor már el is értem a támogatási határt?"


Igen.

DE nem fogyaszt ennyit egy hűtő, maximum kb. a tizedét csak.

Az enyém évi 118 kWh-t fogyaszt, az óránként 13,5 Watt, ami a huszonötöde a 290 Wattnak.

2022. júl. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

A régi NDK-s, meg a 20+ évee hűtőszekrények 100-120W teljesítményűek. De nem mennek folyamatosan. Én régebben lemértem egyszer, hogy egy ilyen hűtő mennyit eszik egy hónapba, 50kWh jött ki. Tehát ha ebből van 4-5 db akkor éri el kb. a 210kWh határt.

Ilyen háztartás szerintem ritkaság msnapság.

A mai korszerű hűtőgépek, amelyek mondjuk 10 évnél fiatalabbak, kb. 20-30W teljesítményűek.

Ez kb. negyede a régi típusúnak, amit én lemértem még régebben.

Ebből következik, hogy ilyen új hűtőszekrényből ha van 16-20db az vinné el a 210kWh limitet kb.

Namost szerintem az ilyen háztartás is ritka.


Vagyis abszurdum azt állítani, hogy egy átlagos háztartásban a hűtőszekrény viszi el az áram nagy részét.


Tudjátok mi viszi inkább el? Napi szinten járatott mosógép, mosogatógép, mikrohullámú sütő amiben rendszeresen fsgyasztott ételt olvasztasz. Villanyrezsó, villanytűzhely, elektromos fűtés.

Aztán még a klasszikus 100-as villanykörte. Lehet most érdemesebb LED-est venni oda, ahol gyakran égetitek.

2022. júl. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

"Ez kb. negyede a régi típusúnak, amit én lemértem még régebben."


Igen!


"új hűtőszekrényből ha van 16-20db az vinné el a 210kWh limitet kb."


Igen.



Éves fogyasztás van megadva a hűtőgépeknél. Én amit cseréltem 8 éve, talán C osztályost, az kb. 400 kWh-t fogyasztott évente. Most az újabb, A++ -os fogyaszt 118-at.

Általában 140-320 kWh közt fogyasztanak a hűtőgépek évente, ilyenek vannak jellemzően a magyar háztartásokban.


Viszont DE, ez viszi el a háztartásban az oroszlánrészt, ha a melegvíz, tűzhely és a fűtés nem villany.

A hűtőcsere szinte felezte a villanyszámlámat, igaz, egyszemélyes háztartásról is van szó.

2022. júl. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
73%

Még az is van, amit nem szoktak figyelembe venni, a hűtőknek van KLÍMAOSZTÁLYA!! Ez azt jelenti, hogy meg van adva, hány fokon működik jól! És neked olyan hűtőt kell választanod, amilyen hőmérséklet ott van, ahova teszed a hűtőt! Ha ez jelentősen eltér, a hűtő kínlódik, izzad, és ezért túlfogyaszt!

Pl. ha oda teszed, ahova a nap süt mindig, vagy pl. egy kis, levegőtlen kamrába, akkor melegebb klímára való hűtő kell az optimális fogyasztás érdekében.

2022. júl. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!