Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villamos energia B tarifa...

Bandi bácsi kérdése:

Villamos energia B tarifa (éjszakai/vezérelt áram) fogyasztása külön értelmezendő az évi 2523 kWó-ás normál( rezsicsökkentett) felhasználástól?

Figyelt kérdés

2022. júl. 21. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Külön.

Éjszakainál is lesz 2525kWh-ig óccsó díj és afelett meg piaci árú.

2022. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Én is úgy értelmezem, hogy ahány óra, annyiszor 2523kWh.

Nagyon remélem, hogy jól értelmezem, mert villannyal fűtök... így is durva lesz.

2022. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Ezen megy a beszélgetés néhány kérdésnél. A törvényben mérési pont van írva a 210 kWh-ra. Nálam viszont egy mérési ponton két óra van, van akinél mérési pontonként egy óra.
2022. júl. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Noren1989 ***** válasza:
55%
#3mal egyetértek, mérési pont van említve a rendeletben. Szóval nézd meg a szàmlàd, ha egy mérési ponton van a 2óra...akkor ciki.
2022. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Most találtam az MVM honlapján:


"A rendelet vonatkozásában több felhasználási helynek minősül, ha a hagyományos mérő mellett (A árszabás) vezérelt mérőn (éjszakai, azaz B árszabás) is történik villamosenergia-vételezés. Ebben az esetben az éves 2523 kWh kedvezményes mennyiség a hagyományos mérőn és a vezérelt mérőn mért fogyasztás tekintetében külön-külön is megilleti a felhasználót."

2022. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"így is durva lesz."

Igen, mert azért az éves limit az olyan sokat nem jelent fűtés szempontjából. Én nappali villanyra, fűtésre és melegvízre évi 15000 kWh-t használtam el eddig. Ugyan szó volt róla, hogy akinél nincs gáz... de aztán erről a rétegről kényelmesen elfeledkeztek.

2022. júl. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 Valószínűleg annyi könnyebbséget kaptunk, hogy a két mérőóra külön-külön számít. Én is árammal fűtök. Egyébként igazad van.
2022. júl. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem a 9000kWh-al súlyos helyzetben vagyok, de meg vagyok nyugodva, hogy annyira azért mégsem... :D

Kiváncsi leszek idén hány rommá kivilágított hát lesz karácsony környékén....

Én például sosem csináltam olyant és alapból spórolós vagyok, nem is tudom hol tudnék fogni számottevő mennyiséget. Se medence, se fűtött kutyaól nincs.

2022. júl. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A vezérelten gondolom mindenkinek a bojler van az az mennyit nyom a számlán 7 ezer forintot?

A normál nappali áram így is minimum egy huszassal több lesz.

2022. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van rajta egy 6kW-os hőtárolós kályha is.... A 4kW-ost már kikapcsoltam pár éve, mert akkor sem tudtam már fizetni :D
2022. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!