Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Lehet buta a kérdés: Az áram...

Lehet buta a kérdés: Az áram fogyasztásnál összevonva kell számolni az éjszakai és nappali kw fogyasztást vagy külön,mivel az ára is más?Nem találtam erre semmit. 2523 kw/év de, együtt?

Figyelt kérdés

#E.ON #átalány #Naparányos elszámolás
2022. júl. 21. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdésed nem buta, millióan kérdezték ma már, köztük én is, de azóta megtaláltam a választ. Mindkét órára külön-külön van 2523 kWh.


MVM honlapról idézem:


"

Ha van vezérelt mérőm (éjszakai mérő) is, akkor arra jár külön éves 2523 kWh kedvezményes mennyiség?


IGEN.


A rendelet vonatkozásában több felhasználási helynek minősül, ha a hagyományos mérő mellett (A árszabás) vezérelt mérőn (éjszakai, azaz B árszabás) is történik villamosenergia-vételezés. Ebben az esetben az éves 2523 kWh kedvezményes mennyiség a hagyományos mérőn és a vezérelt mérőn mért fogyasztás tekintetében külön-külön is megilleti a felhasználót.

"


[link]

2022. júl. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eonnál vagyunk akkor gondolom ott is, köszönöm.
2022. júl. 22. 05:18
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja kérdeztem volna az Eont, de hetek óta nem veszik fel a telefont a mailekre sem válaszolnak szóval ezért itt kotottem ki, 😊
2022. júl. 22. 05:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!