Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy kisebb, 28 négyzetméteres...

Egy kisebb, 28 négyzetméteres lakásnak vajon mennyi lehet a rezsi költsége?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 vagyok és most fogok a párommal külön albérletbe költözni. Néztünk egy kisebb lakást, 28 négyzetméteres. A fűtés típusa távhő. A közös költség 7500 Ft. Szerintetek vízre, áramra, fűtésre stb mennyit fogunk kb fizetni?

Nem vagyunk egy nagy igényű pár, tévénk nincsen, internetet valószínűleg nem fogunk bekötni, mert mindkettőnknek korlátlan mobilnete van, amit a laptopunkra is meg tudunk osztani.

Nem főzünk minden nap, mondjuk heti 1-2x, és mosni is heti 1-2x szoktunk.

Mivel mindketten dolgozunk, ezért a nap nagy részében nem lennénk otthon, emiatt a villany sem égne annyit.

Tusolni szoktunk, nem kádban fürdeni.

Ilyen igények mellett úgy saccra szerintetek mennyi lehet majd a rezsi összesen?

Bocsi ha kicsit hülye kérdés, de ez lesz az első albink, és őszintén elképzelésem sincs mennyire számítsak rezsi szempontjából.

Plusz ezek az igények beleférnek vajon az átlag fogyasztás kategóriába? A rezsiárak augusztusi emelkedése miatt kérdezem. Előre is köszönöm szépen, ha valaki aki ebben tapasztaltabb, tud nekem segíteni! :)



2022. júl. 27. 00:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Bőven belefértek a fogyasztási limitbe, vagyis annyiért fogtok áramot és gázt használni, mint eddig.
2022. júl. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát, az a helyzet, hogy eddig én a szüleimnél laktam, és sajnos nem tudom mennyi lehet kb a rezsi egy hónapra. :( Szóval nincsenek előzetes infóim, teljesen új vagyok a témában :D
2022. júl. 27. 00:17
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Mi 33 nm-en élünk ketten, és bőven beleférünk a limitekbe. :) Visszanéztem az elmúlt két évet, mikor home office-ban voltam itthon 0-24ben, na akkor télen egy hónapban túlment a fűtés az átlagon, egyébként nem.


Nehéz pontosat mondani egyébként. A távhő drága, az egyik legdrágább fűtés, de arra nem vonatkozik az új limit, én úgy tudom.

Nálunk az áram nyáron 3-4 ezer, télen 5-6, a gáz nyáron 5 körük van, télen talán 10-12 a leghidegebb hónapokban, de mi ugye gázzal fűtünk, és cirkónk van, a meleg víz is gázos, így azért ez magasabb az átlagnál.


Albérlet nézelődésnél nyugodtan kérdezz rá a tulajnál, mennyi szokott lenni a rezsi, ez is fontos szempont, egyre fontosabb.

2022. júl. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Home office, 45 nm-es lakás, bőven benne vagyunk mi is a.limitben.
2022. júl. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Óhh, nagyon olcsók lesztek. Sok helyen a melegvíz (villanybojler/gázcirkó) a gond inkább, de nálatok ugye távhő van, szóval sima ügy lesz. Főleg ha egyedi mérőórások vagytok, és pláne ha még szigetelt is. Akkor rá se kell adni, meg konyhából ki is lehet pucolni a radiátort, nem érdemes fizetni.


Gáz csak a tűzhelyen van... az egyéb díjak több lesz, mint a fogyasztás díja.

2022. júl. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Nincsenek egységes rezsi árak, hogy általánosan meg lehessen mondani minden lakásra. Nem nagy lakás, a leírás alapján nem lesz túl magas a reszi.

"Plusz ezek az igények beleférnek vajon az átlag fogyasztás kategóriába? A rezsiárak augusztusi emelkedése miatt kérdezem."

Bőven! Összehasonlításul mi ketten lakunk egy 100 m2-es csalási ház + garázsban. Nincs klímánk, szárítógépünk és más nagy fogyasztású berendezésünk. Mosni hetente kétszer szoktam. A melegvizet gáz állítja elő, a tűzhely is alul-felül gázzal megy. Áramból a limit alig több mint felét használjuk. Gázból pont a limitet. De régi ház, szigetelés nélkül, régi nyílászárókkal. Szóval egy ilyen kis lakásban odafigyelve bőven-bőven limit alatt lesz a fogyasztásotok.

2022. júl. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

Mindennel együtt valahol 35e és 60e Ft között lesz a rezsitek. Háztól függ (szigetelve van-e, van-e fűtés költségmegosztó, van-e vízóra, mekkora a közös költség)

Áramból és gázból limit alatt lesztek.

2022. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

30 m2-en lakunk Budapesten, panelban.


Most nem tudom pontosan mennyi, de kb. 15-20 ezer Ft a rezsi. Mérőórás távfűtés, csak villany.


Minden eszköz mondjuk új vagy korszerűsítve van, de elég sokat megy a tv, világítás, sütő, indukciós főzőlap, akváriumvilágítás, klíma, heti 1x mosunk 2-3 adagot. A havi fogyasztásunkat megnéztem 180 kwH körül volt tavaly, átalányt fizetünk. Ekkor még a klíma nem volt meg, de nem hiszem, hogy túllépnénk.


Szerintem nagyjából 20 ezer Ft-ból kijöttök ketten anélkül, hogy veszettül elkezdenétek spórolni az energián.

2022. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

7-es elég sok az a 60 ezer, mire alapozod ezt?


Ha semmi sincs korszerűsítve és nem spórolnak akkor sem lehet több maximum 40 ezernél.

2022. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%
#8: közös költség, vízdíj, internet?
2022. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!