Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A fogyasztási jelleggörbe...

A fogyasztási jelleggörbe gáznál diktálósoknak egységes lesz vagy midenki számára különbözőt állapítanak meg előző évi havi fogyasztás (diktálás) alapján?

Figyelt kérdés

Tehát ez fog vonatkozni mindenkire vagy nem?


[link]


2022. júl. 27. 18:23
 1/4 anonim válasza:
96%
Én úgy értelmezem, hogy aki diktálós annak meg van határozva abban a táblázatban, hogy mennyit fogyaszthat havonta kedvezményes áron, ha azon felül fogyaszt akkor köbméterenkénkt hétszázvalahány forintba kerül pluszba az azon felül elfogyasztott mennyiség.
2022. júl. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
98%
Tehát szerintem minden diktálósra az a táblázat vonatkozik, nem előző évi átlagolás alapján. Az az átalányosokra van.
2022. júl. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
98%
Nem változhat, mivel százalékosan van meghatározva, a kormány pedig fixen megmondta, hogy 1 évre 1729 m3-t fogyaszthat el mindenki a kedvezményes áron. Ennek folyamán én úgy értelmezem, hogy mindenkire ugyanaz a görbe vonatkozik.
2022. júl. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Havi Diktálósokra vonatkozik a táblázat igen, egységesen, augusztus 1 től. Tehát ha pl 15m3- nél több gázt használsz augusztusban, akkor a 15m3 feletti fogyasztást a 7szeresére emelt áron fizeted.
2022. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!