Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Többet diktálok mint amennyit...

Adi235 kérdése:

Többet diktálok mint amennyit fogyasztottam az mvmnél?

Figyelt kérdés
Havonta diktálom az áram számlám, most ha egy két hónapnyi áramfogyasztásomat előre bediktálom hogy még a rezsi csökkentett árat keljen fizetnem, az járható út?

2022. júl. 30. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
éves elszámolás lesz a végén, teljesen mindegy
2022. júl. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De én eddig minden hónapban diktáltam és fizettem! Visszamenőleg nem fogok fizetni!
2022. júl. 30. 21:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A diktálás nem kötelező. Az eddig megszokott fogyasztás folytatásakor valószínűleg nincs nagyon jelentősége annak, ha rögzítjük az óraállást. (Kivéve, ha nagyon nem bízunk a szolgáltatóban.) Viszonylag jól megbecsülhető, hogy az utolsó leolvasáshoz képest mostanáig mennyit fogyasztottunk. Ugyanakkor, ha lehetőségünk van spórolni, és például a következő hónapokban várhatóan kevesebbet fogyasztunk majd, mint tavaly, akkor érdemes az eddigi magasabb fogyasztásunk óraállását rögzíteni, hiszen az éves elszámoláskor azt még az eddigi kedvező áron kell elszámolnia a szolgáltatóak.


Trükközni nem nagyon lehet, az MVM fel is hívja a figyelmet arra, hogy mindenki a tényleges mérőállását pontosan diktálja be. Az eddigi fogyasztásától jelentősen eltérő mérőállást a számlázás során felülvizsgálhatják, és módosíthatják a hálózati elosztó leolvasása alapján.

2022. júl. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
Kezd terjedni az a trükk, hogy a téli csúcsfogyasztásodat szétteríted, kicsit többet diktálsz, és így a csökihatáron belül maradsz mindig.
2022. júl. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha elkezdenek ezzel trükközni a népek, az hamar kiderül valamelyik főmérő adataiból, és akkor majd kaptok egy soronkívüli leolvasást az almérőkön, és talán egy szép büntetést is.
2022. júl. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

4# ez nem trükk, ezt hívják átalánydíjas elszámolásának.

minden hónapban ugyan annyit fizetünk, így a téli hónapokban nem kell kimagaslóan magas rezsit fizetni.

2022. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: az a számlázás. most arrol beszélünk, hogy lehetne csalni a diktálással. Változik az áram egységára...
2022. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a diktálásból lesz a számla


"így a csökihatáron belül maradsz mindig."

ha minden hónapban belül marad, akkor az éveset sem lépi túl !

2022. aug. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!