Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ez a mostani augusztus 5-ig...

Ez a mostani augusztus 5-ig tartó áram diktálási lehetőség mire jó?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ezzel nem lesz kevesebb a fogyasztás, nem? Akkor mi értelme van?

Nekem 150 kWh-t számláz átalányban a szolgáltató. De nem használunk el ennyit. Télen több, nyáron valamivel kevesebb a felhasználás. Átlagban valahol 130 kWh-nál van. Így is, úgy is túlfizetés lesz. Szeptemberben szokott az éves leolvasás lenni, utána küldi ki az elszámoló számlát.

Ha egy hónappal előrébb hozom az elszámolást, azzal mit nyerek?


2022. júl. 31. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Mi túl lèpjük a keretet, így havonta diktàljuk, és havonta fizetjük a töbletet, nem az èves elszàmolàsnàl rengeteget.
2022. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak lehetőséget adtak az embereknek arra, hogy elküldjék az óraállást, mert aug. 1-től érvényes a jogszabály. Ugyanakkor ők sem tudják még, hogyan kell pontosan számolni, mert nekem az óraállás elküldése után kiírták, hogy sajnálják, de nem tudnak pontos összeget küldeni. Előzőleg a villanynál mindig kiírták, mekkora lesz a havi összeg. Én havonta diktálom mindkettőt.
2022. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Annak lényeges, akinél valószínűsíthető túlfogyasztás és a rezsivédett limitből is kilóg. Ott nem mindegy, hogy még a régi áron fizeti ki, vagy már a megemelt áron. Utólag nem fognak foglalkozni vele, hogy a túllépés az év melyik szakában volt, ezért van lehetőség jelezni, hogy még a régi ár idején.
2022. júl. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem, az én esetemben teljesen felesleges órállást küldeni, ugye?
2022. júl. 31. 17:30
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
a gázt kell nálunk diktálni , arra van telefonszám?
2022. júl. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Jobban jársz, ha online küldöd be.
2022. aug. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6# az úgy van, hogy addig jársz míg el nem törik.
2022. aug. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Hétfő reggel óta elérhetetlenek MVM ügyfélszolgálat összeomlott, hogy ne is lehessen bejelenteni.
2022. aug. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A mobilalkalmazás reggel 7 körül még működött, azóta nálam se töltődik be.
2022. aug. 1. 12:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Webes MVM next szolgáltatás működik, online simán be lehet jelenteni mindkét óraállást.
2022. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!