Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Előrefizetős órákra is vonatko...

Előrefizetős órákra is vonatkozik a rezsicsökkentés?

Figyelt kérdés
Vakaki facen kiposztolta, hogy előrefizetős villanyorája van, és vett áramot 3000 ft-ért. A piaci árat kellett fizetnie. Előrefizetős óránál kevésbé mérhető, hogy mennyi fogyott el 1 hónap/év alatt. Csak azt látják,menyit vesz. Miért nem rezsicsökkentett áron kapta?

#áram #rezsicsökkentés #Előrefizetős óra
2022. aug. 2. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Palackozott gázt is állítólag piaci áron lehet kapni, de én is hallottam, amiről írsz.
2022. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező! Tudod mi a különbség az előfizetős mobil és a feltöltős, pl Domino között?

Mert akkor rájössz, hogy mekkora butaságot írtál! :D Nem esetleg feltöltős villanyórára gondoltál? ;)

2022. aug. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat én az előrefizetős (nem előfizetős!) szót használtam a feltöltős villanyórára. Azt hittem, ezt mindenki érti. Előrefizetősnek neveztem, mert a felhasználónak előre ki kell fizetnie az áramot, amit felhasznál. Legyen a te szótáradban ez feltöltős. Így már elégedett vagy? Amugy a kérdesre tudsz válaszolni?
2022. aug. 2. 17:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Közben kiderítettem, ha valakit érdekel: a szolgáltató 1-jén kezdi a mérést, és időarányosan, napokra lebontva suámolja, mennyi áramot vehet az ember rezsicsökkentett áron. Azaz, aki 1-jén vásárolt, az 7kwh-ot, aki másodikán, az 14 kwh-ot, aki 3-án, az 21 kwh-ot vehet rezsicsökkentett áron (és ertelemszerűen így tovább...) Tehát a teljes keretet csak hó végén tudja megvenni az emberke rezsicsökkentetz áron. A többit piaci áron ki kell fizetnie. (És már megint a legszehényebb réteget sikerül lehúzniuk ezzel...)
2022. aug. 3. 06:32
 5/6 anonim válasza:
Szia! Nekünk is feltöltős mérőóránk van. Néztem az eon applikációban, hogy kell e diktálni vagy ilyenkor mi a helyzet. Azt írta, nem kell. Jól láttam? Sajnos elég kevés infót találni erről a típusú villanyóráról. Azt is olvastam, hogy valaki 3000 forintért vásárolt áramot és fele annyi áramot kapott... :(
2022. aug. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Amit írsz kérdező az így igaz.Nekem az a szerencsém hogy 30-án vettem kódot,számítva valamiféle lehúzásra.

Ez az egykori Émász ügyfeleket érinti,az Eonosokra nem vonatkozik.(ez is elég érdekes,Eonos megveheti hó elején egyben a 210 kw-t,az Émászos meg szorozgatja a naptári napot 7-tel hogy megtudja mennyi kw-t kaphat kedvezményesen)

2022. aug. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!