Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Érdemes olyan lakást venni...

Érdemes olyan lakást venni ahol a fűtés infra panellel van megoldva?

Figyelt kérdés
Néztem egy lakást 3 szobás 82nm2 és infra panel a fűtése. Szerintetek gazdaságos ez vagy felejtős? Azt hallottam baromi sok áramot fogyaszt ( lehet még ez is jobb mint gázzal fűteni ) , de gondolom csak lehet venni már korszerűbb panelt is amire ha lecserélnénk akkor már lehet megéné megvenni.

2022. aug. 17. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Klíma!
2022. aug. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

infrát vitesd el, kenjék a hajukra. A nélkül kérd az árat.

Hőszivattyús klíma.

2022. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Maximum kvázi passzívházban.

De röviden, nem.

2022. aug. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az infra panelen 1 kWh elektromos energia hatására 1 kWh hő képződik. Ezt a szuper korszerű, jövő századi technológia, időgéppel hozták vissza 2022-be.

Ha egy fűtő klíma COP-ja 5-ös, akkor 1 kWh elektromos energia felvétele közben 5 kWh hővel fűti a lakásodat.

A fentek alapján te is láthatod, hogy a szuperolcsó és agyonhájpolt, meg korszerűnek hazudott infrapanel elektromos fogyasztás ötszöröse(!) a fűtő-klímáének. Szerintem te is el tudod dönteni, hogy akarsz-e ötször annyi áramot fogyasztani a fűtési szezonban...

2022. aug. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Hmmm... csak sokan azt felejtik el, hogy egy db klíma nem elég ekkora lakásba / házba. Több db kell, lehetőség szerint / helyiség. Vagy legalábbis egy ilyesmi klíma kényelmesen 25-28 m2-t tud fűteni. Ha nyitva van az ajtó se biztos hogy felfűti a másikat is.


Csak addig fűt, amíg megy is, mert leállítod, igen hamar vissza kihűl az egész helyiség, nincs hőtároló közeg.


3 kw-os még a "kedvezményes" tarifával is van vagy 80 Ft óránként. A megengedett 20 óra üzemidő esetén (e.on oldala szerint) az 1600 Ft. Persze ezt max. teljesítményen értve.


Ha nappalra csak alapon hagyod bekapcsolva, és inkább este / éjjel fűtesz, akkor lehet megvan az 1000 Ft / nap.



Persze, ez nem sok igazából, de nekem nem tetszene hogy egy nagyfogyasztású elektromos eszköz szinte nullahuszonnégyben menjen a házban...



Nem mellesleg 3-400 ezer forint / klímaegység áron mérik. Szerintem a lakosság nagy részének nincs erre pénze most, sima klíma meg nem jó, mert arra nem jár a GEO...

2022. aug. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Hmmm... csak sokan azt felejtik el, hogy egy db klíma nem elég ekkora lakásba / házba.


Tökmindegy, mert a több klíma is a hatásfokuktól függően ugyanúgy harmadát, ötödét fogyasztja ugyanannyi helységet fűtő egyéb elektromos fűtésnek.

Ehhez kell egy jól szigetelt ház is. Akkor nem megy állandóan.


Majd fával fűt aki teheti és fontos neki a költség. Fával fűteni se lesz olcsó, ha ősszel megdrágul a tüzifa a megnőlt kereslet miatt.

2022. aug. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

"csak sokan azt felejtik el, hogy egy db klíma nem elég ekkora lakásba / házba."

Miért?

Infra panelből elég lesz egy darab???

Nem is értem hogy jön ez ide. Azt kell megérteni, hogy ha valaki építkezik, vagy korszerűsít, két út áll előtte. Vagy húzós befektetés lesz, sokat kell fizetni a kiépítésért (egyszeri alkalommal), és cserébe olcsó lesz az üzemeltetés. Utána minden hónap kedvezményes.

Vagy hulla olcsó lesz a kiépítés, de utána minden egyes hónapban 5-szöröse lesz az energia fogyasztásod, annak a számlája meg még az ötszörösnél is jóval több.

A te döntésed, hogy melyik utat választod.

Ennyike.

2022. aug. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5.


Most ezzel mit is akarsz mondani?


Minden elektromos fűtésnél olcsóbb a klíma.

2022. aug. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!