Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hőszivattyú napelemmel üzemelt...

Hőszivattyú napelemmel üzemeltetve. Megéri?

Figyelt kérdés

Olyan kérdéssel állok szembe, amit talán házépítés fórumban kellene feltenni vagy megvárnom a tervezőnket, aki még 2 hétig nyaral és nem fogad egy hívást sem. Szóval a 120 nm-es családi házunk cc. 71 millióból épül meg, elméletileg nem lesz több az ára, mivel minden anyag már deponálva van, ki van minden választva, szaniter, járólap, parketta, építési anyag stb. A legutóbbi ülésezésünk óta annyi kérdés merült még fel, hogyha a jelenlegi terv szerint maradunk akkor a Mitsubishi hőszivattyúval lesz ennyi az ár, ha viszont szeretnénk teljesen mindent napelemről ellátni, beleértve a hőszivattyút is, az plusz 2 millió Ft. Az rendben van, hogy ez nyáron jó lesz hűtésre, de a többletenergia, amit a helyi áramszolgálató átvesz tőlem, azzal mi lesz? Mert én télen szeretném ezt felhasználni fűtésre. Akkor nekem majd a H tarifában adja el, azaz, kb 23 Ft/kW-ért? Vagy, hogy van ez az elaszámolás? Állítólag, ha megfelően van méretezve a rendszer, akkor nekem nyáron akkora többletenergia halmozódik fel, hogy azt télen el tudom(nám) használni fűtésre. A szaldó elszámolást meg szerintem meg fogják hamarosan szüntetni a EU miatt, vagyis nem fogják kifizetni a többletenergiám, hanem kötelesen vagyok átadni.

Szóval, hogy is van ez? Nem éri meg napelemről működtetni a hőszivattyút?


2022. aug. 19. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Megéri, főleg hogy csak 2m plusz.
2022. aug. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Ne viccelj, persze hogy megéri! Én ugyan ezt csináltam meg pár éve, csak nem hőszivattyúval, hanem szobánként egy-egy klímával.


A szaldós elszámolás elérhető marad 2023 év végéig - amennyiben saját erőből létesíted a napelemet.


Még annyit, hogy amennyire lehet szigeteld a házad. Nekem is 120 m2, bőven a rezsi határon belül vagyok és nem 16 fokban ülök télen.

2022. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem élő ember nincs, aki megmondja a mai világban, hogy hosszú távon mi éri meg. Jelenleg szaldó elszámolással igen, ez éri meg a legjobban. Persze nem lehet tudni, hogy a kormány mikor szünteti ezt is meg egyetlen tollvonással.

Én mindenesetre fűtés szempontjából mindenképpen a több lábon állást javasolnám, ne légy kiszolgáltatva csak egy fűtési lehetőségnek. Én is évek óta hőszivattyúval fűtök, de azért biztos, ami fix meghagytam a vegyestüzeléses kazánt és a két kanadallót is a lakásban, pedig nagyon le akartak róla beszélni, sőt még ki is röhögtek miatta. Úgy néz ki, hogy a júliusi intézkedések után mégis csak nekem lett igazam és már nem röhögnek rajtam.

2022. aug. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3


" le akartak róla beszélni, sőt még ki is röhögtek miatta. Úgy néz ki, hogy a júliusi intézkedések után mégis csak nekem lett igazam és már nem röhögnek rajtam."


Dettó ugyanez volt velem is. Nálam is évek óta megvan a 2 kW-os szélturbina és a 46 db napelem. Hőszivattyús klímákkal fűtök, és tartalékban ott vannak még a téglakályhák is. Nem is aggódok én a fűtés miatt.

2022. aug. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

46 db napelem! Még ha valami régebbi típus, ami csak 250 wattot tud, az akkor is 11-12 kW !


Alumínium kohód van otthon, vagy hova kell ez az irgalmatlan sok energia?

Mert hogy egy szigetelt családi házat klímával és 4-5 kW napelemmel kellemesen ki lehet fűteni.

2022. aug. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5


46 napelem + a 2kW-os szélturbina, ami szinte mindig pörög. Ez a sok energia, nem csak a fűtésre + átlagos(!) áramfogyasztásra kell. Nekem, több nagyméretű akváriumom van. EGY akváriumnak a világítása 400 Watt (és ez csak a világítás, az akvárium fűtés, szűrők...stb. nincs beleszámolva).

Igaz így is bőven túltermelek, ezért is szeretnék majd elektromos autót.

2022. aug. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Mert én télen szeretném ezt felhasználni fűtésre. Akkor nekem majd a H tarifában adja el, azaz, kb 23 Ft/kW-ért?"

Nem. A napelem rendszered nem a H tarifába táplál fel. A sima lakossági "A" tarifába táplálsz fel. A H tarifa vagy a GEO tarifa ettől teljesen független. Olyannyira, hogy külön villanyóra méri.

A kérdésedet nem karom én megválaszolni, hogy megéri-e napelemmel nyáron termelni annyit, hogy télen a fűtésre H tarifa nélkül elég legyen ha visszaveszed télen, amit megtermelsz nyáron. És nyáron átveszik meg kifizetik neked. Mert az hírlik, hogy a szaldós elszámolás megszűnik. De ezt számold ki magad.

Nézd meg, hogy egy villanyszámlában mennyi az áram NETTÓ ára. Egy kis segítséget adok hozzá: file:///C:/Users/andir/Downloads/MVM-Aram-Artajekoztato-Lakossagi-2022_08.pdf

Amikor a szolgáltató kifizeti a feltöltött áramot, akkor a NETTÓ árat fizeti ki neked!

Na mindezen bevezetők után tessék kalkulálni, hogy megéri-e nem beköttetni a H tarifát, és a nyáron megtermelt és a szolgáltatónak nettó áron átadott villamos energiát télen az elosztói díjakkal megnövelt áron és ÁFÁ-val emelt bruttó áron megvenni. Tessék bátran kiszámolni!

2022. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
file:///C:/Users/andir/Downloads/MVM-Aram-Artajekoztato-Lakossagi-2022_08.pdf
2022. aug. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De balga vagyok, itt a link:

[link]

2022. aug. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
A jövőben az energiaválság és az instabil hálózat mindennapos problémákat okoz majd. Én elgondolkoznék a helyedben a szigetüzemen. Lítiumvasfoszfát (LiFePO4) akksikkal, hibrid üzemben mennél még a helyzet nem eszkalálódik. De bármikor leválhatsz utána. Bővíthetsz. Komoly kutatók is azt mondják kutyavilág jön. A szelét már most érezni.
2022. aug. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!