Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Csökkenhetett ennyit a villany...

Csökkenhetett ennyit a villanyszámla a bojler állítása miatt?

Figyelt kérdés

120 nm családi ház, eddig olyan 300-350 kwh volt a fogyasztásunk.

Mikor bejött a rezsis balhé levízkőtelenítettük 5 év után a bojlert, kijött 20 kg vízkő, illetve a hőfokát is levettük, mert elég magasra fel volt véve, amúgy feleslegesen, olyan forró víz jött hogy embert lehetett volna vele ölni, így levettük a közepes állásra, így normáls meleg víz van. Amúgy minden mást ugyanúgy használtunk.

Mostani diktálás:

2022. 07. 19. 42 271 kWh

2022. 08. 21 42 452 kWh


32 napra 181 kwh csak, eddig 30 napra volt 300-350 között stabilan mindig.


Ennyit számított ez az egy bojler dolog? 120 literes Hajdu bojler


2022. aug. 21. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A hőfok levétel csökkenti a fogyasztást,még jobban a vízkő képződést.
2022. aug. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Bizony ennyit. Nálunk is hasonló a helyzet. Komoly közelharcot követően én is visszatekertem egy kicsit a bojlert. Előtte mindig leforráztam a kezem de az asszony szerint hidegebb vízben nem lehet mosogatni.

Szóval meglepődtem hogy ezzel a pár fokos csökkentéssel mennyivel csökkent a bojler fogyasztása.

2022. aug. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Korábban is sejtettem már hogy a bojler a ludas. Mert nincs mosogatógép, nincs villanytűzhely, nincs légkondi, sem semmi nagy fogyasztó.

Tv van 1 db, laptop, hajszárító, hajvasaló, telefontöltés, villany, hűtő-fagyasztó kombi, mosógép, egy Dyson porszívó amit töltök pár naponta, kb ennyi. Minden pár éves, energiatakarékos, sokalltam is a fogyasztásunk eddig.

2022. aug. 21. 18:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár szorzással kiszámolható, hogy mennyi energia kell a víz felfűtésére. Mégha saccolod is a bejövő hőfokot, 10 fok eltérés már jeletős összeg lehet.
2022. aug. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utálok sajnos számolni meg nem is tudok, kb nagyjából értem az elvét hogy kellene kiszámolni, de mégsem tudom. De akkor úgy néz ki tényleg sokat számít, feleslegesen fizettünk évekig ennyit villanyra.
2022. aug. 21. 19:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
És kb a fűtésnél is sokat jelent 1-2 fok.
2022. aug. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Hogy csökkent , az tény, azt írod.


Ennek összetevői:


A készenléti fogyasztás az az érték, amit a bojler akkor fogyaszt, ha egyáltalán nem használják. Ha letekered, de még elég meleg (kb. 40 fokos) a víz, akkor ez 0,5-1kWh megtakarítás naponta. Ez ugye max. havi 30 kWh-t magyaráz.

A vízkő még kevesebbet, mert az minimális többletfogyasztást okoz csak (azáltal, hogy melegebb lesz a bojler alja). A vízkő hőszigetelése abban mutatkozik meg, hogy a vízköves fűtőszál melegebb lesz - emiatt hamarabb tönkremegy.

Ami a 30kWh feletti megtakarítás, arra két indok van. (Felteszem hogy zuhanyzásnál, fürdésnél ugyanaz a vízhőfok). Az egyik hogy eddig csak a forró víz volt jó a mosogatáshoz, most jó a sima meleg is, merthogy az van, szóval kevesebb energia folyik ki a csapon. A másik, hogy a bojler-keverőcsap közötti vezetékszakasz lehűlése is rendszeres veszteség, és nem mindegy, hogy forró víz hűl le vagy csak meleg.

2022. aug. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

"A vízkő még kevesebbet, mert az minimális többletfogyasztást okoz csak (azáltal, hogy melegebb lesz a bojler alja). A vízkő hőszigetelése abban mutatkozik meg, hogy a vízköves fűtőszál melegebb lesz - emiatt hamarabb tönkremegy."


Dehogy! Iszonyatos energiát visz el a vízkő. A vízkő nagyon rossz hőátadó, ha körbeveszi a fűtőszálat, akkor a fűtőszálnak először a vízkövet kell felmelegítenie és az adja át a hőt a vízre, az melegíti fel a vizet. Rengeteg energia elmegy ezzel!

2022. aug. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
#8 Elég, ha annyit mondok, energiamegmaradás? Az "elmegy" az hová megy el? Nekünk egyedül az a veszteség, ami kifelé megy a fürdőszobába.
2022. aug. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Van benne egy hőfokszabályzó, kikapcsol! Sűrűn ki-be kapcsol! Fűti a követ -> felmelegszik -> kikapcsol, a hideg víz hamar lehűti a követ -> ismét bekapcsol...
2022. aug. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!