Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Aki havi gázóra diktáló, az...

Aki havi gázóra diktáló, az hogy fizeti most a gázt?

Figyelt kérdés
Ha most túllépem a 15 köbmétert akkor a felette lévő részre már a 7szeres árat fizetem? Akkor is így marad, ha összességében az egy évben benne maradok az 1700 köbméterben? Szóval ha most 50 et fogyasztok akkor 35 köb emelt áron számlaznak ki és ez nem kerül kompenzálásra akkor sem ha télen mjuk kevesebbet fogok használni?

2022. aug. 23. 09:45
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
52%

Éves elszámolásnál visszakapod. Ugye ez a baja a súlyozógörbének, ezt ecseteltem egy tegnapi kérdésemben.

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__11891927-a-gaz..

2022. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
37%
ezért kell átállni ÁTALÁNYRA, akkor csak egy év múlva kellene a drágább árat fizetni egy esetleges túl fogyasztásnál.
2022. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
72%

#2 Nem kell, az csak egy lehetőség. Mellesleg nem tudom mennyire okos dolog, egy esetlegesen alulbecsült átalánydíj esetén egy év múlva jönne a meglepetés...

A diktálásnak az is egy előnye, hogy folyamatosan van figyelve a gázóra, fel van írva, és tudja mindig az ember hogy hol áll havi szinten.

2022. aug. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

NEM lehet átállni átalányba, csak az éves leolvasást követő 30 napban, szóval sajnos ez nem megoldás

marad az "okos" megoldás, annyit diktálj mindig, amennyi a jelleggörbe alapján még kedvezményes, aztán majd télen a többletet "ledolgozod", amikor kevesebbet fogyasztasz, mint a jelleggörbe alapján fogyaszthatnál


nálam is így van, déli fekvésű lakás télen 50m3 gáz fogy, nyáron 20m3 (melegvíz miatt)

2022. aug. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
3# az augusztusi, szeptemberi, tulfizetés elkerülése a cél, az évi 1700 m3 ALATTI FOGYASZTÓNAK.
2022. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
52%
#5 Tudom, ezzel kapcsolatos az én kérdéskiírásom is, amit az 1-es válaszomban linkeltem.
2022. aug. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
84%

"Mellesleg nem tudom mennyire okos dolog, egy esetlegesen alulbecsült átalánydíj esetén egy év múlva jönne a meglepetés...


A diktálásnak az is egy előnye, hogy folyamatosan van figyelve a gázóra, fel van írva, és tudja mindig az ember hogy hol áll havi szinten."


Miért, az átalányosok el vannak tiltva tőle, hogy havonta egyszer ránézzenek a gázórára?

2022. aug. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
76%
20 éve átalányt fizetek, 20 éve vezetem, hogy mennyi a fogyasztás, ehhez csak annyi kell, hogy hónap végén leolvasom az órák állását.
2022. aug. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
68%

Nem hinném, hogy így lesz. Ha az ember adott hónapban fölé esik, akkor piaci árat fizet arra az adott hónapban, ez stimmel, ellenben, amikor egy következő hónapban kevesebbet fogyaszt az arra a hónapra megállapítottnál, akkor abban a hónapban a díjban is jóvá kell írják, ha előtte már volt plussza.

Az nem úgy van, hogyha van pár ilyen hónapom, ami fölötte volt, de a vége 1729 lesz, akkor összecsipegetek tőlem a pluszokat, aztán ülnek rajta azzal a felkiáltással, hogy majd a legvégén elszámolunk. Pont azért van a jelleggörbe, hogy ahhoz évközben is igazodjon az egyenleg, vagyis pl ha vonalon vagyok 7 hónap után, akkor az egyenlegnek is 0-nak kell lennie a 7.hónap végén.

Már csak azért is így fair, mivel a kezdő hónapokat (tehát aug, szept) szándékosan rendkívül alacsonyra lőtték be és majdnem mindenki plusszal fog nyitni. Az augusztusi 15 annyira alacsony, hogy legfeljebb sima gáztűzhellyel lehet teljesíteni, de talán azzal se, mellette gázsütővel, pláne gázbojlerrel esélytelen 25-30 alatt maradni még nyári hónapban is.

2022. aug. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
76%
Az átalányfizetést simán betiltanám. Ha évközben változik valami (mint most is), akár az ár, akár a szabályozás, mégis honnan a tökömből lehet majd tudni (külön millió darabszámos leolvasás nélkül), hogy az átalányos hol tart? Ilyen vészterhes időkben, mikor évente, de lehet, hogy pár havonta változtatnak a dolgon, extra fontos lenne, hogy mindenki pontosan ott tartson a fizetéssel, ahol a fogyasztása, ne kelljen összevissza variálni, meg kitalálni, hogy akkor most addig pontig a felhasználó hitelezett a szolgáltatónak vagy éppen fordítva, meg arányosítgatni, meg becsülgetni stb.
2022. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!