Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Azt tapasztalom hogy több az...

Azt tapasztalom hogy több az áramfogyasztásom mint korábban.Paranoiás vagyok, vagy állhat a háttérben valami mókulás?

Figyelt kérdés

Egyedül élek évek óta.Vissza tudom követni az áramfogyasztásom, minden hónapban diktáltam 1-2 nap eltéréssel.És éveken keresztül +-5 kwh -án belül volt a fogyasztásom.Az elmúlt hónapban viszont ennél kb. 6-7 kwh-val pörgött többet az óra.Ami még lehetséges is, ugyanis a szárazság miatt öntöztem a füvet,és a kerti szivattyú jóval többet ment.Az előző hónapban viszont kiugróan több lett a fogyasztásom.Alapból nem fogyasztok sokat, nagyon messze vagyok a meghatározott átlagfogyasztástól.Viszont nem tudom mire vélni, hogy ebben a hónapban kiugróan magas a korábbiakhoz képest...amit átlagban fogyasztok évek óta, ahhoz képest 15 kwh órával mutat több fogyasztást az óra.A mai napon diktáltam be.És biztosan ebben a hónapban kevesebbet öntöztem a füvet,mint az előzőben. Ezek mellett nagyon precíz életet élek, rendszer szerint, ennek is tudható be hogy éveken keresztül látható hogy ugyanannyi a fogyasztásom.És ebben a hónapban sem csináltam semmit másképp,mégis többet mutat az óra!

Mi lehet a logikus magyarázat rá?



2022. aug. 23. 18:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Pl. klíma, hütöszekrény, fagyasztó jóval többet fogyaszt ilyen melegben
2022. aug. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
Majd akkor írjál ha 100 KW lesz az eltérés .
2022. aug. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Logikus magyarázat az lehet, hogy mégis csak többet fogyasztottál. Nem mellesleg 10-15 kW az nagyjából lófing.
2022. aug. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Valóban alapból nem kiemelkedően több a fogyasztás.De magamhoz mérten kiemelkedő, mert ahogy írtam évekig visszamenőleg nagyon azonos volt a fogyasztásom.Végig! Tehát a nyári hónapokban sem volt több!Sőt, idén vettem aksis fűnyírót, így ott még spóroltam is, mert korábban elektromosat használtam,és az úgy többet fogyasztott mint most az aksik töltése.
2022. aug. 23. 19:34
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
KÖnnyen lehet, hogy mégis többet fogyaszt az aksik töltése, mint gondolnád!
2022. aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira kevés, hogy pl.:

- többet nyitogattad a hűtőajtót

- lejegesedett a fagyasztód

- több kaját mikróztál

- vagy valami hasonló...

2022. aug. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Vízköves bojler?
2022. aug. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az aksi töltős fűnyíró miatt lehet. Az aksi töltésnek és energiakivételnek alapból van egy plusz vesztesége. Az akkumulátoros gépek inkább kényelmi célokat szolgállnak, minthogy energiamegtakarítást.

Ha villanyt akarsz spórolni, akkor a világításnál lehet kezdeni, áttérni a LED-re.

2022. aug. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%
melegszik a bolygó, a múlt században nem volt ilyen meleg egész nyáron, mint mostanság.
2022. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
kapcsolj le mindent és ha pörög az óra, menj át a szomszédhoz.
2022. aug. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!