Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Használtok at kazánt?

Használtok at kazánt?

Figyelt kérdés
Félek, hogy csalás

2022. aug. 24. 11:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
???
2022. aug. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem csalás csak sokat fogyasztanak. 4-6-8 kw mégis mire elég? És ez a felvétele, nem a leadott teljesítmény.


[link]

Kedves #1 google... AT kazán, első találat.


Jelenleg milyen radiátoraid vannak? Nekünk romantic, tagonként 152 w teljesítménnyel.


A mi házunkat a jelenlegi radiátorok mellett egy kb. 17 kw-os kazán fűti ki, 60 fok előremenő esetén. 90 m2 fűtött területről van szó.


Szóval nem tudom... Lehet hogy kifűti a kívánt teret ez a kis kazán is, csak nem mindegy meddig kéne menjen hozzá. Meg azért, 8 kw-hoz már nem árt egy kicsit nagyobb teljesítményű elektromos rendszer... az meg plusz pénz, nem is kicsi.

2022. aug. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Akkor legalább úgy írta volna, hogy AT kazán, így arra gondoltam, hogy elírás.


Aki villannyal akar fűteni, az klímát vagy hőszivattyút használjon H tarifával.

2022. aug. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
#3 Pontosan, csak amíg szépen be nem gyűrűzik oda is az áremelés. Végtelenségig nem lehet kedvezményesen tartani.
2022. aug. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Igen, ez igaz.


Így a 200 valahány forintos 1 kWh-ból 1 kWh meleget állít elő a villanykazán.

Míg egy klíma 3-4-et.


Tehát így is sokkal olcsóbb.

2022. aug. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
#2, hogy fért el 90 m2-en 101 radiátortag?
2022. aug. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha jól emlékszem összesen 108 tagnyi radiátorunk van.


Amúgy így: [link]

illetve: [link]


Nekünk a régi Romantik van, de tulajdonképpen azóta forgalmazzák, kis módosításokkal. Akkor még volt 24 tagos is, most nem árulnak ha jól látom csak 20-ig.


A képet megnézed, akkor egy tag egy függőleges "csík". Tagot nem az egész radiátorra értettem, de te igen.

2022. aug. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
mint egy hagyományos elektromos kazán, drága üzemeltetni!
2022. aug. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

"Félek, hogy csalás"

Nézd, a villanykazán az egy fűtőpatron, belelógatva egy tartályba, melyen átfolyik a víz. Nem sok csalási lehetőség van eddig. Nekem haverok hegesztettek össze egy vaslemez tartályt, 2 vízcsőcsonkkal, amelybe belelóg egy (több) befenekelt cső, abban/azokban meg cekaszos-porcelános boylerbetét van, ami tehát így vízleeresztés nélkül cserélhető.

Onnantól kezdve persze van megmagyarázandó dolog, hogy egyrészt azt írja, azért drága, mert 25 évig jó, másrészt azt írja, a második év után ajánlatos kötni velük karbantartási szerződést, évi 20-30 eFt összegűt.


Kérdés, hogy mit kell karbantartani rajta, és hogy valóban bírja-e 25 évig.

Amúgy kicsi, aranyos, és arról nem tehet, hogy a villanyfűtés k* drága a többihez képest (most már persze mindig hozzá kell tenni, hogy milyen határig).

2022. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

#7 "Tagot nem az egész radiátorra értettem, de te igen."

Nézd hülyének a közvetlen rokonaidat.

9 cm egy tag szélessége.

2022. aug. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!