Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nem egyedi mérős, távfűtéses...

Nem egyedi mérős, távfűtéses panellakók, ti mennyi Gigajoule-ért fizettek havonta a szolgáltatónak? (számlán rajta van)

Figyelt kérdés

Az atlatszo.hu-n jelent meg egy cikk (amit a portfolio is átvett), hogy a színfalak mögött már megy a tervezés, távhősöknek mennyire emelkedjen a rezsidíja, és azt írják, a 24GJ alatti fogyasztók maradnának a kedvezményezettek közt. Ami állítólag egy alsó szinten levő, szigeteletlen, 75m2-es panel fogyasztása. Én egy 9. emeleti 50nm-es lakásban lakom, és télen-nyáron havi 3GJ-ért fizetek (kb 12ezret), ami éves szinten 36GJ...a másfélszerese az állítólagos majdani kedvezményezett fogyasztásnak. Egyedi méréssel biztos nem érdekelne, mert télen ígyis le van sokszor tekerve a radiátorom, de így kicsit indokolatlannak érzem, hogy majd azért fizetek egy vagyont, amit el se használok..


itt a cikk


[link]


2022. szept. 3. 08:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi lesz ebből..

mi 55 nm-es tégllakás, zárószint, nem egyedi mérős. A radiátorokat letekerjük így is 25 fok van télen.. a nyílászáróink 40-50 évesek, semmi szigetelés.. de nem cseréltünk ablakokat, mert mint írtam alsógatyában vagyunk télen. Gondolom azért mert a földszint különben hideg lenne. Hatalmas pazarlás, de nem tudunk mit tenni.

Mindenesetre nem hinném orbánék beleszállnának ennyi emberbe.. ha mégis megteszik az eléggé betenne a távfűtéses lakásoknak.

2022. szept. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valamit biztosan kell kezdeni ezekkel a panelokkal is, mivel többszörösen túl vannak fűtve, nagyfokú energiapazarlással. A teljes fűtési rendszer korszerűsítésére lenne szükség, egyedi mérőkkel kiépítve és épületszigeteléssel.
2022. szept. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Orbánéknak most pénz kell, és nem valószínű, hogy erről lemondanának. Nekik most le kell hajolni minden apróért. Biztos vagyok benne, hogy a távfűtéseseknek is megszüntetik a kedvezményt, kikényszerítve ott is a spórolást. Így lesz bevétel-növekedés is, és energiamegtakarítás is. A kormány szempontjából ez az optimális megoldás. :-(
2022. szept. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"kikényszerítve ott is a spórolást" ezzel semmi gond nincs szerintem, mindenkinek el kell kezdenie spórolni, teljesen valid az elgondolás, a gond az, hogy sok panelban (még az is lehet hogy a többségében) nem egyedi a mérés, sőt, aki nem cseréltetett radiátort, az szabályozni se tudja..


Ha a távhő cégek bejelentik, hogy a jövőben úgy visszafogják a termelését, hogy minden lakás 24GJ alá esik, azzal nekem semmi problémám.


(Ha egyáltalán igaz a cikk, és nem csak valami pánikkeltő hablaty)


Imádom amúgy, a napi.hu is átvette a cikket, ott már tényként kezelik, hogy a 24GJ az egy földszinti 75nmes szigeteletlen panel fogyasztása. Jól utánanéztek. Az átlátszó.hu-n legalább oda volt írva, hogy valami informátoruk állította ezt

2022. szept. 3. 09:24
 5/10 anonim ***** válasza:

#4 Pont ezaz, tele van ferdítéssel a média, forrás semmi. Feltételezések alapján irogatnak sokszor baromságot, hogy dühítsék a népet. Sajnos valamennyi média már oda süllyedt, hogy egyik sem megbízható. Jónéhányat ideje lenne felszámolni, mert az igénytelen tartalmakra én például nem adnék pénzt. Most is az van igazából hogy politikai szponzorálás van a háttérben - pártállástól függetlenül, és mindegyii a saját akaratát, véleményét akarja rákényszeríteni a népre, a médián keresztül. Olyan ez az egész már mint egy folyamatos kampány, látszólagos műszaki tartalom mögé bujtatva.

Én a fűtéstechnikát -beleértve a távfűtést is- műszaki kérdésnek gondolom, nem szabadna engedélyezni hogy holmi hozzá nem értő banda formáljon állásokat vele kapcsolatban. Egy ilyen témakörben komplett műszaki és mérnöki gárda szakértői véleményen nyugvó megállapításokat és döntéseket kéne közölni és hozni, a megfelelő méréstechnikával és hőtechnikai számításokkal alátámasztva.

2022. szept. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

egyáltlán a főtávtól szívesen megkérdezném, miért van az hogy ha maxra hagyom a radiátort, akkor télen strandpapucsban és fürdősortban mászkálok itthon...minek ennyire feltekerni?


persze előjön az is h a földszinten / elsőn viszont tényleg muszáj fűteni, mert alatta max egy hideg szerelőszint van. A 10ediken (ahol szintén laktam) meg döglesztő, mert a radiátorokon felül az összes cső a falon kívül fordul vissza.


Az igazi rezsicsökkentés az lett vna ha ezt mind megoldják, körbeleszigetelik a házakat, telerakják napelemmel a tetejét, állíthatóvá / mérhetővé alakítják a radiátorokat, stb (nem csak panelra gondolok, bármilyen társasház / kádárkocka szóba jöhetne)


Nálunk meg lett oldva annyival hogy egy külügyminiszter szaladgál orosz magán(?)cégekhez homályos tartalmú szerződéseket aláírni, azt hazudni róla, hogy fix áron lekötünk x m3 gázt, majd kiderül, hogy folyamatosan a piaci árat követi az a fix ár. Egyáltalán miért nem az MVM vezérigazgatója megy ilyen szerződéseket aláírni? Teljes nonszensz ez az egész

2022. szept. 3. 14:03
 7/10 A kérdező kommentje:

*sőt, a fix áras gáz akkora befektetés, hogy időnként drágább mint a piaci:


[link]

2022. szept. 3. 14:25
 8/10 anonim ***** válasza:

3,5884 GJ/hó (43,0608 GJ/év)


Szigeteletlen 11 emeletes ház, 3. emelet, 53 m2-es, 1 + 2 fél szobás lakás, Bp. Nincs egyedi mérő sem.

Bár szigeteletlen a társasházunk, de ha nekünk a 3.-on 3,5884 GJ-t számláznak ki 53 m2-re (és körbe vagyunk fűtve minden oldalról), akkor nem tudom, hogy jönne ki egy földszinti vagy első emeleti 75 m2-es lakás (ami alulról még hideg is) havi 2 GJ-ból (évi 24-ből). Konkrétan a 24-be egyetlen egy lakás sem lesz, ami bele fog férni!!! Max az 1 szobás, 28-35 m2-es kis garzonok talán, de ez sem garancia.

A cikket pedig jól értelmezem, hogy a piacon vásárolható (legolcsóbb) orosz földgázt a legdrágább holland gáz árán rögzítették, ráadásul akkor, amikor a legmagasabb volt a holland gáz árfolyama??? Ez kb. olyan, mintha az arany grammonkénti árán adnák a tűzifát, vagy a Rolls-Royce, Ferrari árán a Trabantot. Valaki biztos megint Qrva jól fog járni a 10-12-szeres gáz áron. Megtippelhetem, hogy ki lesz az??? Baromi jó. Gratulálok! Mo. ismét előre megy, nem hátra.

2022. szept. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8:


"Konkrétan a 24-be egyetlen egy lakás sem lesz, ami bele fog férni!!! Max az 1 szobás, 28-35 m2-es kis garzonok talán, de ez sem garancia."


Erről van szó. Ő segíteni akar, csak hát arról nem tehet, hogy nincs kinek...

2022. szept. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát egyelőre úgynézki ezt megúsztuk
2022. szept. 12. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!