Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Jövőhéten kezdődik a fűtésszez...

Jövőhéten kezdődik a fűtésszezon a szigeteletlen házakban?

Figyelt kérdés

Most néztem az előrejelzést, szombattól már csak 17-18 fokokat írnak nappalra, éjszakára 7-8 fokot.


Gondolom, egy szigeteletlen házban ilyenkor pár nap alatt már elég hideg lesz, még az én jól szigetelt házam is lehül hónap végére, ha nappal sem megy 18 fok fölé a hőmérséklet. Azt hittem, azért október elejéig ki lehet húzni...



2022. szept. 14. 07:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hát a hűvösebb országrészekben elképzelhető.

De ott is lehet valakinek kicsike szobája, ami melegebb, mert a testhője befűti, vagy nagyobb konyhája, ahol a tűzhely miatt eleve melegebb van kicsit és akkor ott ücsörögnek.

2022. szept. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Bébi, ahogy múlik a nyár, egyre alacsonyabban jár a nap, és már nem merőlegesen süti a tetőt, hanem besüt az ablakon is. Ha odakint 18 fok a csúcshőmérséklet nappal és 8 fok a hajnali minimum, akkor kint a középhőmérséklet 13 fok. De ez NEM jelenti azt, hogy odabent is 13 fok lesz. Besüt a nap napközben az ablakon. Sütnek, főznek porszívóznak és ulladékhő is keletkezik. Azért, mert kint 18 fok a nappali csúcs, odabent bőven lehet 20 fok felett a hőmérséklet.
2022. szept. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!