Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért lett sok a gázszámlám?...

Miért lett sok a gázszámlám? Értelmeznétek nekem a számlát?

Figyelt kérdés

Először is elmagyaráznátok, hogy mit is jelent pontosan ez a kétfajta árkategória?


"2011. január 1-jétől egy naptári évre egy felhasználási helyre legfeljebb 41 040 MJ hőmennyiség adható kedvezményes áron."


Tehát aki éves szinten 1109 m3 alatt fogyaszt az beleesik az I. kategóriába, így kevesebbet fizet? Efelett pedig II. kategóriába számláznak?


Egy hete olvasták le a gázórát, most pedig egy elég nagy összegű csekket kaptunk: [link]

Havi számlák: [link]


Egy üresen álló szigeteletlen házról van szó, félévente max. másfél hónapot tartózkodunk otthon. Ha itthon vagyunk a gázbojler adja a melegvizet a fürdéshez, de 1-re van levéve. Gáztűzhelyet használunk, illetve télen fűtésre, egy gravitációs rendszerre kötött, 30 éves FÉG cirkó kazán van, tehát rendkívül korszerűtlen. Tavaly a fűtés 15°C-ra lett beállítva Novembertől Márciusig. Kivéve Decembert amikor is itthon voltunk, akkor 20°C-on járattuk.


Előző hónapban direkt levittem az átalányt 100 m3-re, erre most a következő részszámlára már 139 m3-t becsülnek.


Energiafelhasználásának aránya (aktuális elszámolási időszak/azt megelőző elszámolási időszak): 112 %


Az Ön energiafelhasználása az előző évhez képest (csökkent/nőtt/nem változott): nőtt


Az Ön energiafelhasználása az átlagos lakossági felhasználáshoz képest: 144 %


Ez hogy lehetséges? Ennyit megevett a kazán a téli hónapokban? Nem értem ezt az egészet.



2022. szept. 16. 15:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Nekem ebből, laikusként az látszik, hogy 60 m3-el túllépted a limitet, ami 1729 m3-ben van megszabva, a te felhasználásod 1789 m3.

Ha az 52 ezerből levonod az aktuális átalányt, akkor a differencia a 60 m3 piaci ára.

2022. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. és 2. árkategória a mostani emeléstől független, eddig is így volt a számlákon, annak nem változott az ára.

1755 m3 volt az éves fogyasztásod, ennek az 1/12-es része 146 m3. Ennyi lenne az új átalányod, de látom azt írod, hogy 137 m3-t állítottak be. Ez nem becslés, hanem az éves fogyasztásod alapján számítják.

Én úgy látom amúgy, hogy amit 08.01-09.01-re számoltak fogyasztást, az összesen 521 Ft, mert csak a 09.05-i leolvasásos 5 napra számítottak fogyasztást, és ebből csak összesen 304 forint, amit a megemelt áron számláztak.

Azért ilyen sok a számlád, mert a havi részszámlákon ennyivel kevesebbet fizettél (mivel egy évvel korábban az éves leolvasásnál visszakaptál pénzt, mínusz 55 ezer Ft, szerintem ezért csökkentették az átalányod.) De ez azt jelenti, hogy ennyivel többet használtatok az elmúlt évben, mint az azt megelőző évben.

Úgyhogy az én véleményem szerint nem a megemelt gázdíjak miatt ennyi a számlád, hanem azért, mert ennyivel többet fogyasztottál.

Azon kéne inkább gondolkodnod, hogy 2020.szeptember és 2021.szeptember között miért fogyasztottál annyival kevesebbet?

2022. szept. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 mindentudó99 ***** válasza:
97%
És felesleges egy lakatlan házat 25 fokra fűteni. Pénzkidobás. 7-8 fokra állítsd bőven elég. Máris feleződik a számla
2022. szept. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy írták.

Ennek semmi köze a változtatásokhoz, egyszerűen leolvasták az órát és azt látták, hogy többet fogyasztottál, mint amennyire a havi általánnyal fizettél.

2022. szept. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
12%

"Egy üresen álló szigeteletlen házról van szó"


Ehhez képest minden hónapban volt több tízezres fogyasztásotok.

Valaki titokban ott lakik...

2022. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Idén is egy mínuszos számlát vártunk leolvasás után. Akkor vagy a számlázás rossz, vagy pedig az idős kazán 15 fokra állítva ennyit elfogyasztott a télen.


"És felesleges egy lakatlan házat 25 fokra fűteni."


Írtam, hogy 15 fokon tartottuk amikor nem voltunk otthon, de egyébként is 20 foknál sohasem vesszük fentebb.


"Ehhez képest minden hónapban volt több tízezres fogyasztásotok. Valaki titokban ott lakik..."


Fogyasztás az nem volt, de nyilván fizetem az átalánydíjat minden hónapban.

2022. szept. 16. 19:17
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A számlád csak akkor lehet rossz, ha mégsem annyit mutatott a gázórád leolvasáskor, mint amit elszámoltak, de ezt kétlem, mivel fényképet is készítenek róla.

Minuszos számlát pedig csak akkor várhattál volna, ha az éves fogyasztásod kevesebb lett volna, mint amit átalányban m3-eket fizettél. De ezt te is leellenőrizhetted volna a számláid és a gázórád alapján.


Mi az, hogy nem volt fogyasztás? A kazánod a fogyasztó.

2022. szept. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy tavasztól őszig jóformán nincs fogyasztás: kazán elzárva, bojler elzárva. Legfeljebb mikor itthon voltunk másfél hónapot, elfogyhatott úgy 150-200 m3. Viszont Januártól-Júliusig fizettünk havonta 125 m3-re. Augusztusban vettem le 100 m3-re az átalányt, de még az is sok, évente 1200 m3.


A számlán 2022.01.01.-tól 2022.07.31.-ig kiszámlázott 1000 m3 az rettentő sok. Ez azt jelenti, hogy a kazán három hónap alatt amíg idén ment (Jan. Feb. Már.) 800-850 m3 fogyasztott el.

2022. szept. 16. 20:31
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora ez a ház? Sajnos ha szigeteletlen, esetleg nagy a belmagasság és 24 órán át pöfög a kazán, ez a 800-850 m3 egyáltalán nem ritka.
2022. szept. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szigeteletlen 95 m2-es kádárkocka, új fa nyílászárókkal, álmennyezettel. Egy 1989-es FÉG C 18-as kazánunk van (ami valami csoda folytán még működik) és 3 darab radiátor van a rendszerre kötve. Eredetileg ez egy vegyestüzelésű kazánra tervezett elavult gravitációs rendszer, a gázkazán valószínű utólag lett ebbe beleépítve.
2022. szept. 16. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!