Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit jelent az a távfűtésnél,...

Mit jelent az a távfűtésnél, hogy lentről vagy fentről jön a melegvíz a radiátorokba?

Figyelt kérdés
Próbáltam utánanézni, de nem találtam olyan cikket ami elmagyarázná. Panelprogramos házban lakunk és annak idején úgy emlékszem, hogy azt mondták, megfordították az irányt és nem lentről fölfelé megy, hanem fentről lefelé.

2022. szept. 27. 08:29
1 2
 1/15 Pelenkásfiú válasza:
85%
Ezen nincs sok mindent magyarázni. Ha fentről "jön", akkor fentről lefelé folyik a felmelegített víz. Fent a legmelegebb, lent már kevésbé.
2022. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Az alsóbb emeleteken hidegebb van, fent meg megdöglessz a melegtől. Aki kitalálta helyben kellett volna agyonverni.
2022. szept. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Méretezni kellene hozzá a fűtőtesteket, akkor jól működne.

Vagy elkerülő csöveket kellene kiépíteni, vagyis szabályozható fűtést.

De ezt a háznak kellene beállítani, mert te úgyis maximumra állítod, aztán kinyitod az ablakot.

2022. szept. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ettől nem lettem okosabb. Fentre csak úgy kerül, ha lentről felküldik a csövön, mert nem a tetőn állítják elő nyilván a meleg vizet. Szóval még mindig nem világos. Tényleg hülye vagyok hozzá.

A többi része nyilvánvaló és szerencsére nem is érint igazán, mert hiába az elsőn lakunk, még nem volt feltekerve a fűtés, mióta panelprogram van, a ház nagyon jól szigetel, a fűtéscső is elég meleg még így is, hogy a szabályozó hópelyhen áll. Ha mínusz 20 fok van kint, akkor sincs hidegebb a lakásban 20-21 foknál.

2022. szept. 27. 10:19
 5/15 A kérdező kommentje:
Szóval ha ugyanazon a csövön küldik fel a meleg vizet, mint amin lejön(egycsövesek vagyunk), akkor felfelé is ad le ugyanúgy hőt, nem? Vagy más módon jut fel a víz a 4. emeletre?
2022. szept. 27. 10:25
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Ezt kizártnak tartom....nem lenne áramlás sem igazán.
2022. szept. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
*bocsi, tévedtem.
2022. szept. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy külön csövön megy föl, az is valahol ott van az egyik lakásban, de azon nincs fűtőtest.

Aztán egy másikon jön le, erre vannak aggatva a fűtőtestek.

Plusz még néhány elágazás, hogy egyenletesebb legyen a fűtés.

2022. szept. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Pelenkásfiú válasza:
100%

Attól, hogy nem fent állítják elő a meleget (ilyen is van egyébként), még nem mindegy, hogy egy egyenes és szigetelt csövön megy fel a víz (ekkor nem sok hőveszteség van), vagy lefelé egy csomó radiátoron keresztül folyik.


Attól, hogy te egy csövet látsz, még nem azt jelenti, hogy azon két irányban áramlik a víz. Lakáson kívül felmegy, lakásokban le.

2022. szept. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Oké, köszi nektek, így már azért érthetőbb a történet. Már tényleg csak az a kérdés, hogy mi okból nem alulról megy föl minden esetben a meleg víz, miért lehet(kell) megváltoztatni az irányt, mikor egyértelmű, hogy szigetelés, műanyag ablak ide vagy oda, a földszint soha nem lesz olyan meleg, mint a 3.4. emelet. Persze lehet ez költői kérdés marad.
2022. szept. 27. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!