Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Eon-nál mikor van havonta az...

Eon-nál mikor van havonta az a pár nap diktálási időszak?

Figyelt kérdés
Átalányról át akartunk állni diktálásra, amit meg is tettünk, havonta küldöm el nekik a villanyóra állását, de ezek szerint rossz időben, mert még mindig az általány alapján küldenek nekük csekket. Gondolom a 15.-e előtti napokban kellene, de sehol nem találok erre konfirmálást. Az Eon-nál is csak azt írja diktálási időszaknak amikor majd tavasszal lenne nekünk az éves.

#rezsi #E.ON #diktálás #diktálási időszak
2022. okt. 15. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkinek máskor van, nekem annó új szerződést kellett kötni, és akkor tájékoztattak, hogy mikor esedékes. Ez időszakon kívül nem is lehet beríni interneten, mert nem dobja fel a lehetőséget. Annyit tudok javasolni, hogy kapcsold be az emlékeztetőt, és akkor küldi előtte az e-mailt, arról az időszakról amikor tudsz digtálni, mert pár nap szórás havonta elő szok fordulni.
2022. okt. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Ha belépsz az eon alkalmazásba és a diktáláson belül kiírja mikor van diktálási időszak. Nekünk a 15 már késő. Olyan 7 és 12 között szokott lenni. De ha a diktálási időszakodnál majd csak a tavaszit írja akkor be kéne menni hogy mi van ilyenkor.
2022. okt. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Augusztus 4.-én diktáltunk először, onnantól kezdve 4.-én diktáltam folyamatosan. Mikor láttam hogy az elszámolás 15.-től 15.-ig van, én is 15.-e körülre akartam tenni a diktálást, mert úgy több értelmét láttam az egésznek, viszont a családom erőlködött hogy hagyjam a 4.-ét. Az előző számlánkról még elhittem volna hogy az új diktálás alapján jött ki, de a mostanit sokkal drágábbnak számoltam a fogyasztásunk alapján, nem ennyinek, ráadásul ugyanaz az összeg, mint a múlthavi. Neten is csak azt írták hogy van 4 diktálós nap, konkrét dátumot nem adtak, hanem hogy majd az appban írják. De mint írtam, ott csak az évesnek időpontját mutatják.
2022. okt. 15. 16:28
 4/10 anonim válasza:
100%
Nekem az eon online ügyfélszolgálaton jelzi a dátumot, látom, és emailt is küld hogy diktálási időszak van. Nekem 20-25 között kell diktálni.
2022. okt. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden lakásnál máshogy. Egyedi diktálási időszak van.

Meg kell kérdezni lakcím szerint.

2022. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

3: Az jó kiindulópont, nagyjából ugyanakkorra esik minden hónapban, mint mikor jönnek leolvasni is.

Nálam pl. pont egybe esik, 8-11-e közt jönnek leolvasni minden évben és a diktálás is akkor van minden hónapban.

2022. okt. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az app szerint a következő diktálási időszakom április 7-től 27-ig lesz. Viszont az elszámolási időszakra most szeptember 14.-étől október 13.-áigot ír. 15.-én meg jött a számla. Megpróbálom ezentúl 13-án diktálni, de azért rákérdezek az Eonnál hogy mikor is van pontosan.
2022. okt. 16. 02:00
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
most mikor az átalány a jó választás?
2022. okt. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
8 Miért lenne jó választás? Ha tavasszal lesz neki az éves leolvasás, akkor addig végig az előző év fogyasztási átlaga alapján fizeti a számlákat. Lehet hogy most olcsóbb, de ha 210 kilowattóránál eddig többet fogyasztott, akkor a számlái valószinűleg havi diktálással drágábbak lennének, aztán tavaszig aggódhat hogy nehogy túlfogyasszon, mert utána meg fizetheti a különbözetet. Sokkal tisztább most kifizetni a nagyobb számlákat, mint az időszak végén az akár több tízezres különbözetet. Melleslet így azt is látja hogy mennyi a fogyasztása havonta.
2022. okt. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"azt is látja hogy mennyi a fogyasztása havonta."


igaz, ebben az átalány tényleg akadályozná...

2022. okt. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!