Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Budapesti társasházi lakásban...

Budapesti társasházi lakásban használhatok fatüzelésű kályhát?

Figyelt kérdés

2022. nov. 5. 01:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Függ a kerületi szabályzattól, társasházi szabályzattól, kémény, csatlakozások és társasház műszaki felszereltségétől.
2022. nov. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Én meg nem láttam társas házban fa tüzelésű kályhát, nem zárom ki de itt az elektromos vagy táv fűtés a módi:)


Ahhoz kelleni fog egy kivezetés, plusz kémény. Nem kevés macera kiépíteni, na meg költség .


Másrészt utoljára tizenéves koromban tüzeltünk fával, de azért naponta ahhoz, hogy be fűts, kell jó pár fadarab. Kb egy heti hozzávalót lehet lerakni egy lakásban, max. Apránként venni meg nem éri meg.


Sajnos sok buktató van ebben …

2022. nov. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszüleim a gangos bérházban még a hetvenes években is szénnel-fával fűtöttek, ahogy ott mindenki. Azok a házak még úgy épültek, úgyhogy nem teljesen kizárt dolog, de sokmindentől függ.
2022. nov. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
A nyolcvanas években még a nagyszüleim szénnel fűtöttek a Terézvárosban, a szenesemberek a szomszéd utcából hozták ki kézikocsival a szenet. A 120 éves házakban kezdetben nyilván nem gázzal fűtöttek, így legtöbb lakásnak a környéken teljesen külön kéménye van, simán lehetne fával is fűteni. Gondolkodtunk is rajta egy pár évvel ezelőtt. Szerintem engedély nem kell hozzá, nem tudok kerületi vagy társasházi szabályozásról.
2022. nov. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem ebbe az irányba kellene gondolkodnod.
2022. nov. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim Egerben latak 4 emeletes tégla épület 1 emeletén. 1999-ben alakították át a "sparhéttal fütést" vegyes tüzelésű kazánra. 5 éve költöztek el nem tudom azóta hogy fütenek.
2022. nov. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben gondolkodom.

Öreg bérházban lakom... lassan másfél hónapja műszaki okok miatt kikötötték a gázt. Egyelőre még a terveket sem hagyták jóvá.

Megpróbáltam villannyal fűteni (olajradiátor), 4 nap alatt fogyasztottam el 60 kWh energiát. 😶 Mindezt úgy, hogy mindössze 18 fok van így is a lakásban.

Van egy kémény (eredetileg itt is fával/szénbrikettel fűtöttek), de be van falazva, meg hát évtizedek óta nem is volt karbantartva...

Aggódom a jövő miatt. Meg fogok fagyni.

2022. nov. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jobban jársz a klímával, mint a fával.
2022. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nincs pénzem most klímára.
2022. nov. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Fára lesz?
2022. nov. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!