Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit jelent számodra az elektro...

Mit jelent számodra az elektromos fűtés? (szavazás)

Figyelt kérdés

2022. nov. 19. 16:28
A kérdező szavazást indított:
Számomra annyit jelent hogy villanyról megy, bekapcsolom és meleget csinál.
Az egyszerűbb megoldások működési elvével tisztában vagyok: fűtőszál, olajradiátor, hősugárzó.
Bonyolultabb fűtési rendszerek működési elvét is jól értem: hőszivattyú, klíma, inverter, körfolyamatok.
21 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

mit jelent? Nos kényelmes, ha jól van megcsinálva akkor egyszerű a hőszabályozása. Úgy, mint az 1-es válasz.

Hogy sokba kerül? Hjakkérem, a kényelemnek ára van

2022. nov. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pontosan azt jelenti, hogy jelenleg nincs más lehetőségem, mint az olajradiátor, ugyanis "spórolásból" kikapcsolták a gázt..:(
2022. nov. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2# a gázművek spórol neked?
2022. nov. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Számomra azt jelenti, hogy az elektromos áram ellenállása miatt keletkező hőhatását hasznosítjuk. Pl. Olajradiátor, hajszárító, villany hősugárzó stb. A hőszivattyúk nem ilyen elven működnek, csak a benne lévő motorok, kompresszorok működnek árammal. Pl. A gázkazánnál is árammal működik a szivattyú, mégsem mindjuk elektromos fűtésnek. Ezen kívül egész más az energia hasznosítás mértéke: olajradiátor stb. max 100% lehetne, a hőszivattyús rendszereknél akár 400-500% hőenergia nyerhető egységnyi villanyárammal. Pont ezért nem sorolnám a villany fűtés csoportjába.
2022. nov. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Chaves válasza:

2# Nem tudom pontosan mit jelent a "sporolásból" az esetedben, mert lehet az kényszer megoldás pl tartozás miatti gond, vagy a gáz árának az emelkedése is, ezért nem írhatok véleményt, mert nem szeretnélek megsérteni.

Mi ahol lakunk itt nincs nincs gáz de még víz sem csak villany, ezért a fűtést is villannyal oldhattuk meg -elektromos fűtőpanelekkel amiből 4 db van, összesen 6 kW teljesítmennyel. Ez sem olcsó megoldás de jobb mint fával fűteni vagy szénnel.

Az olajradiátor nem volt jó hatásfokú, ezért vettük a fent említett paneleket. Amúgy itt minden árammal működik - mosás, fűtés, főzés, házi vízmű, szárítógép, stb. Vannak életünkben olyan körülmények amiken nem, vagy csak nehezen tudunk változtatni.

2022. nov. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tanulságos hogy a többség beixelte, hogy ő ért a termodinamikához. :D Volt egy facebookos lányismerősöm, az volt olyan, hogy azt hitte magáról, hogy okos. Ilyen kijelentéseket tett: oda nem megyek, mert azok képtelenek felismerni az intelligenciát. :D
2022. nov. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2# 5 #: Nem sértesz meg, mert nem én kapcsoltam ki a gázt saját elhatározásomból. Mint írtam: "kikapcsoltÁK".

Ez egy olyan albérlet ("vendégház", ami nem minősül társasháznak, tehát nem kapunk gázár támogatást. Ezért pár nap után az "üzemeltető" leállította a házközpontit, mert állítólag brutális számla jött. Adtak a lakóknak egy-egy kisebb olajradiátort (bár nekem van egy saját, úgyhogy én nem is kaptam), azzal próbálunk fűteni.:(

2022. nov. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jó sokan bejelölték a harmadik esetet. Gondolom nem okoz túl nagy fejtörést a következő egyszerű példa.

Egy reverzibilis körfolyamat fenntartásához 480K átlaghőmérsékleten 600MW hőteljesítmény közlendő. Az elvonandó hőteljesítmény 400MW. A hőelvonás átlaghőmérsékletének 5°C-al való emelkedése milyen és mekkora változást eredményez a körfolyamat termikus hatásfokában?

Várom az eredményt!

2022. nov. 21. 10:45
 9/12 anonim ***** válasza:
8 ?
2022. nov. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 mit csodálkozol? Kérdezőnek is feltűnt, hogy sokan bejelölték, értik a termodinamikát. Miközben a legtöbb idejáró még a -ba -be és a -ban -ben közti különbséget sem érti. Hát feldobott egy példát.
2022. nov. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!