Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Futes konvektorral 70 negyzetm...

Futes konvektorral 70 negyzetmetert szigetelt, modern nyilaszarokkal rendelkezo hazban manapsag saccperkabe mennyi lehet telen a gazszamla? (Nem fazos embereknek :)

Figyelt kérdés

Jo, tudom, nehez megmondani, de sappcerkabe, nagysagrendileg? 30k? 50? 60+??


Minden velemenyt megkoszonok! :)


2022. dec. 16. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Nekem szigetelt tarsasház, 55m2 2db konvektor+vízmelegítő+tűzhely, ez 5600ft átalányba. Itt 21-22 fok megvan, konvektorok őrlangon mennek most is.
2022. dec. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jo, azert tarsashazban, ahol melletted-mogotted-alattad-folotted futenek, mas a leanyzo allasa, meg bekeidokben sem volt ritka hogy atlagban egy haz kifutese 10x annyiba kerult. :)
2022. dec. 16. 15:24
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Különálló családi ház, körbeszigetelve(még a padlás is)minden nyílászáró háromrétegű üvegezés, harmincéves konvektorokkal..ilyenkor elegendő az őrláng, de az is fogyaszt...annyit tudok, hogy egyforma a fogyasztás, nem emelt áron.
2022. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

"elegendő az őrláng"


Meséljél még!

2022. dec. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az általad leírt paraméterű lakást kb. havi 100 köbméter gázzal lehet befűteni gázkonvektorokkal, ami havonta kb. 12ezer Ft jelenleg. Ez a téli hónapokra vonatkozik tehát nem átalány.
2022. dec. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
5 vagyok, még annyit hozzáfűzök, a gázkonvektorokat nem érdemes folyamatosan járatni. Ki kell használni azt az előnyüket, hogy hamar csinálnak meleget. Tehát amikor otthon vagytok, akkor tekerjétek feljebb, ha elmentek otthonról, ill. éjszakára alváshoz meg csökkentsétek le a fokozatot. Kb. azt a komfortot tudja hozni egy gázkonvektor, mint egy fatüzelésű kandalló melege.
2022. dec. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13 ezres átalánnyal simán kijövök. 3 konvektor van, fűtési szezonban 3-4 között van állandóan, akkor is, ha elutazok. Amikor otthon vagyok, abban a helyiségben, ahol épp vagyok fel szoktam venni 4-5 közé. Semmi szigetelés, régi nyílászárók.
2022. dec. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!