Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az éves támogatott áram...

Az éves támogatott áram fogyasztás nálatok is havi szintre lett lebontva a szolgáltató által?

Figyelt kérdés

Vagyis minden hónapban egyenlően 250 kWh áramot használhattok nem piaci áron, az ezen felüli részt pedig piaci áron vehetitek?


Mert ebben az esetben felmerül bennem a kérdés, hogy olyan nyári hónapokban, amikor közelébe sem jutok a havi 250-es kvótámnak, akkor abban az adott hónapban elvesztem a nem igénybe vett támogatott kvótámat? Mert hónapok és évek között nem áttolható a támogatott mennyiség...


Vagy ezeket a fel nem használt kWh mennyiségeket az éves elszámolásnál (én havi diktálós vagyok) "visszaadják"? Azaz a hidegebb időszakban piaci áron kiszámlázott túlfizetésemen nyerészkednek az elszámolási időszakomig? Amikor az évre vetített felnem használt kvótámat érvényesítik a piaci áras befizetésemen?


Hogy van ez?


2022. dec. 18. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Ne gondold ezt túl, mert bele fogsz örülni lassan.

Ha nem tetszik, akkor miért nem állsz át általány díjra?

2022. dec. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
210, nem? Úgy emlékszem, havi 210 kwh a havi kóta.
2022. dec. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2: idénre valamiért 250 kWh/hó van feltűntetve a havi kedvezményesnél és azon túl van a piaci ár.
2022. dec. 18. 20:44
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Nézd, itt írják, havi 21 kwh. Viszont itt csak kétszeres áramdíjról ír piaci áron. Az én számlámra viszont az van írva, hogy áramdíj 7000 Ft ebben a hónapban, de rezsicsökkentés nélkül 56 ezer Ft lenne. Akárhogy nézem, ez nem kétszeres, hanem nyolcszoros ár. Akkor most mi az igazság? Mert nekem kétszeres áron simán megérné, ha túlfogyasztanék, de nyolcszoros árral már drágább, mint a gáz.

2022. dec. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4: Felőlem írhat bárki bármit, ha nekem leszámlázva 250 kWh/hó van támogatott áron, a többi meg piacin.
2022. dec. 19. 00:02
 6/7 anonim ***** válasza:
4# és nincs dátum az 56ezer körül?
2022. dec. 19. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3# és mennyit diktáltál?
2022. dec. 19. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!