Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Megteheti a távközlési szolgál...

Megteheti a távközlési szolgáltató, hogy hűségidőn belül megemeli a szolgáltatása díját?

Figyelt kérdés
Nyilván a szolgáltatók elméletben bármit megtehetnek, de ha a fogyasztóvédelemhez fordulnék, ők is azt állítanák, hogy hűségidőn belül én nem mondhatom fel a szerződést, de ők bármikor módosíthatnak a havidíjon?

2023. jan. 6. 06:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha állami plusz adót terhelnek rád, akkor a szerződésben, amit aláírtál az van, hogy igen.


De lehet, hogy megnyered, mert a kormány inkább arra játszik, hogy úgy tűnjön, mintha nem tőlünk tudná csak beszedni azt a pénzt, amit nem kapunk meg az EU-tól.

2023. jan. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerződésbe van minden....
2023. jan. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1: az emelés (vagyis pontosabban a hűséggel járó kedvezmény csökkentése) kizárólag a szolgáltatóhoz tartozik, nem állami befolyású.

#2: lehet, hogy a szerződésben benne van, ettől még a téma adott, és fogyasztóvédelmi szempontból nem feltétlen elfogadható attól, hogy le van írva.

2023. jan. 6. 07:16
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3# a hűsègidő sem létezett, jogilag, felmondható volt sokáig. Csak a szolgàltató tudott fenyegetőzni.


Ha a díj több részből tevődik össze hivatalosan, akkor valszínűleg van amivel tud játszogatni, van amivel nem.

2023. jan. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
A szolgáltatók nem a toleranciáról híresek. Mindenki igyekszig a megfelelő mértékű haszont hozni a befektetőknek, tulajdonosnak.
2023. jan. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
100% biztos vagyok benne, hogy a szerződésben benne van, hogy emelhetnek. Aláírtad? Alá. Akkor mehetsz a sóhivatalba.
2023. jan. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#3 Ha valami kedvezményt nem kapsz, akkor még annyira sem tudsz panaszt tenni.


De amúgy júliusban kapott a kommunikációs szektor új adót, simán lehet, hogy azt hárítják át. Akkor tudsz panaszt tenni.

2023. jan. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Hűségidő az oda-vissza szól, értsd Te hűséget vállalsz X évig adott havidíjjal, részedről a hűség, részükről a havidíj fix összege... Eközben

ugyan módosíthatják a szerződést, de amennyiben úgy módosul hűségidő alatt a szerződés, hogy az előfizetőnek az hátrányos, abban az esetben jogában áll felbontani a szerződést a kiértesítéstől számított (ha jól tudom) 14 napon belül, de ez utóbbinak nézz utána, hogy hány napon belül kell reagálni. Lényeg, hogyha árat emelnek, vagy pl. internet szolgáltatásnál sebességet csökkentenek, TV szolgáltatásnál a csatornalistában szereplő csatornákat kivesznek annak ellenére, hogy azok elosztása a régióban nem szűnt meg, stb. akkor felbonthatod velük a szerződést úgy, hogy nem kell kötbért fizetned.

2023. jan. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

miért kell megkérdezni?


melyik szolgáltató ???

melyik szolgáltatása díját ???

2023. jan. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#6: én is 100%-ig biztos vagyok abban, hogy benne van a szerződésben, de ahogy írtam is: "ettől még a téma adott, és fogyasztóvédelmi szempontból nem feltétlen elfogadható attól, hogy le van írva."

Ez olyan, hogy ha te aláírsz egy papírt arról, hogy XY illető bármikor megölhet és kirabolhat, az nem fogja őt mentesíteni a felelősségre vonás alól, mert törvénybe ütköző dolgot tett.

2023. jan. 6. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!