Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit jelent pontosan az átalány...

Mit jelent pontosan az átalány fizetés?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha hülye kérdés sokaknak, de sajnos nem igazán vagyok tisztában ezzel, most költöztem külön nem rég egy panellakásba és távhővel fűtünk. A téli időszakban 20 ezret, a nyáriban 7 ezret fizetek kb. és van amikor x összeget visszakapok. Ez átalány fizetésnek számít vagy az átalány az amikor minden egyes hónapban ugyanannyit fizetek? Ha nem átalánynak akkor ez milyen fizetés? Mert ugye végülis nem a tényleges felhasznált fogyasztást fizetem ki mert az jóval kevesebb lenne. Köszi a válaszokat

#panel#átalány#gázfűtés
2023. jan. 20. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:
12%

" A téli időszakban 20 ezret, a nyáriban 7 ezret fizetek kb. és van amikor x összeget visszakapok. "


Ez az átalány. Akinek nincs szigetelve a panelja az meg ráfizetni szokott évi elszámolásnál.

2023. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az átalánynál mindig egyformán fizetsz.
2023. jan. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Az átalányfizetés azt jelenti, hogy a korábbi év/években mért, ellenőrzött fogyasztás számtani átlagát kiszámolják, és a következő egy év során minden hónapban ezt az átlag mennyiséget állítják be a számlába és megszorzzák az egységárral.

12 havonta kijön egy ellenőr, leolvassa a mérőórádat. Ha az időszak eleje és vége között fogyasztott mennyiség nagyobb volt, mint a havi átalányok összege, akkor a különbözetet pluszban kifizettetik az elszámolás hónapjában. Ellenkező esetben visszatéritenek neked.


Ha nem átalányt fizetsz, akkor havonta kell bediktálni az elfogyasztott mennyiséget és havonta eltérő összegről küldenek számlát.

2023. jan. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!